עוד על בוליביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

בוליביה - ביטוח נסיעות לבוליביה

בוליביה היא מדינה קסומה ומרתקת, יש בה ג'ונגלים ואגמים, דרכים פתלתלות (שאחת מהן, דרך המוות, כבר הפכה למפורסמת מאד – לטוב ולרע, בקרב ישראלים רבים), יש בה ערים גדולות מפוצצות אוכלוסיה שחיה על הקו הדק בין חיים נורמליים ובין עוני מרוד ויש בה נקודות יופי רבות, שהופכות אותה לאחד היעדים האהובים מאד בקרב מטיילים ישראלים שמגיעים לדרום אמריקה.
 

בין אם אתם מגיעים לחופשה של כמה ימים, טיול תרמילאים ארוך או טיול סקי – אפשרות שהופכת בשנים האחרונות למאד פופולרית, אחד הדברים שאתם חייבים לדאוג להם לפני הנסיעה הוא ביטוח נסיעות לבוליביה שיכסה את כל החורים ויאפשר לכם להרגיש בטוחים כל כך רחוק מהבית.
 

סעיפי פוליסה שלא כדאי לפספס

כל חברת ביטוח שמציעה ביטוח נסיעות לבוליביה תציע לכם מחירים קצת שונים ותנאים מיוחדים כדי שתחתמו דווקא על הפוליסה שלה. יש כמה סעיפים חשובים במיוחד למי שנוסע לבוליביה, שכדאי לוודא שקיימים בפוליסה שעליה אתם חותמים.
 

בוליביה היא ארץ מסוכנת יחסית, בגלל הדרכים הבעייתיות ובגלל האוכלוסייה הענייה מאד. בתי החולים של בוליביה הם לא מקום שכדאי לשהות בו הרבה מאד זמן. כתוצאה מכך מומלץ לבחור בכיסוי הגבוה ביותר להוצאות רפואיות שיאפשר גם הטסה ארצה במקרה הצורך. רוב החברות מציעות סעיף כיסוי של טיסה לישראל מבוליביה במקרה חירום רפואי.
 

בכל הקשור לסעיפי כיסוי רפואי – ביטוח נסיעות לבוליביה צריך להכיל את הכיסוי הכי גבוה במקרים רפואיים – אשפוז, פינוי, חילוץ חירום והטסה הביתה עם כיסוי באחוזים גבוהים. הפוליסות נבדלות זו מזו גם לפי המצב הרפואי של המטייל.
 

סעיף נוסף קשור לספורט אתגרי. בוליביה היא ארץ שופעת באפשרויות ספורט אתגרי וקשה לעמוד בפיתוי – טיולי אופניים וג'יפים למשל, הם חלק בלתי נפרד מהביקור במקומות כמו אגם המלח ודרך המוות. כתוצאה מכך כדאי לבצע הרחבה לפוליסת ביטוח נסיעות לבוליביה ולהוסיף סעיף ספורט אתגרי שמאפשר לקבל כיסוי כספי במקרה של פציעה או פגיעה כלשהי במהלך ביצוע ספורט כלשהו.
 

לא רק מסיבות רפואיות

ביטוח נסיעות לבוליביה חשוב גם כדי שתרגישו בטוחים לאורך הטיול במדינה הענייה הזו. למרות שמדובר כאמור באחת המדינות הכי מעניינות ויפות בדרום אמריקה, מדובר גם במדינה עמוסה בעוני. אם אתם סוחבים אתכם מצלמה, מחשב נייד, אייפד או כל מכשיר דיגיטלי או מכשיר חכם אחר, חשוב שהפוליסה שעליה אתם חותמים תכלול גם כיסוי גבוה על מטען אישי.
 

ישנן חברות ביטוח שמציעות ביטוח נסיעות לבוליביה שכולל גם כיסוי ספציפי יומיומי על המחשב הנייד ועל הטלפון הסלולרי במידה ואתם מתכוונים לקחת אתכם אחד. 
 

להיות זהירים בשטח

בוליביה היא ללא ספק ארץ שאסור לפספס כשמתכננים טיול לדרום אמריקה, אבל חשוב להיערך מראש לקראת הנסיעה אליה. ביטוח נסיעות לבוליביה אמור לכסות על המטען שיאבד, על מצב רפואי לא שגרתי וחס וחלילה גם על פינוי או חילוץ והטסה הביתה לישראל, אבל ישנם כמה כללי זהירות שיעזרו לכם להימנע ממצבים לא נעימים שאין עליהם כיסוי בפוליסת הביטוח.
 

כך למשל בכל הקשור למזומנים. לא מומלץ לטייל בבוליביה עם חבילת מזומנים בכיסים. המחאות נוסעים וכרטיסי אשראי הם אמצעי תשלום עדיף ובטוח יותר.
 

גם בחירת התחבורה הציבורית ממקום למקום חשובה. אם יש לכם את האפשרות, עדיף לבחור בטיסות פנים או טיסות קצרות ממדינה אחרת לבוליביה וההפך. הטיסות מהירות יותר, יעילות ולעיתים גם בטוחות מאוטובוסים, מכוניות ואפילו משאיות שמסיעות מטיילים לאיזורים נידחים יחסית.

ביטוח נסיעות לבוליביה הוא חובה לכל מטייל שמגיע לארץ המיוחדת הזו, אבל לצדו חשוב לקחת כמה כללי אזהרה חשובים ולערוך מחקר מעמיק על המדינה הזו.