עוד על בוליביה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

בוליביה - פסטיבלים בבוליביה

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים בסדר עולה. כדאי להתעדכן לגבי מועדים מדוייקים בפרטי ההתקשרות המצורפים.
 


פסטיבל אלסיטאס ((Alasitas Festival

חודש: ינואר
מיקום: לה-פאז, כיכר סוקרה
 

הגשמת חלומות מעולם לא הייתה זולה יותר: רוכשים דגם מיניאטורי של כל מה שאי-פעם חלמתם עליו, מבין שפע דוכני המיניאטורות, ובשלב הבא- באים עם הרכישות לקבל את ברכתו של המכשף יאטירי (Yatiri) שבעזרתה (יחד עם קצת אמונה), יהפכו המיניאטורות (יום אחד) למציאותיות. כל זאת- למען כלת האירוע- אקקו (Ekkekko), אלת השפע בתרבות האנדים.
 

לפרטים נוספים:

משרד התיירות של בוליביה
טלפון: 591-2233-4849
פקס: 591-2235-0526
כתובת: Edificio Cámara de Comercio, Piso 11, La Paz
מייל: info@turismobolivia.boקנדלמאס  (Candlemas)

חודש: פברואר
מיקום: בכל רחבי המדינה, אירוע מרכזי: קופה קבנה, לה-פאז
 

עולי-רגל בהמוניהם עושים דרכם לעיירה קופקבאנה שלשפת האגם טיטיקקה (Titicaca), כדי לחלוק כבוד למדונה הקדושה. בקתדרלה המוקדשת למדונה, בה ניצב פסל בדמותה, נערכים הטקסים הרשמיים, ואילו ברחובות העיירה, נפתחות  כבר מהבוקר חגיגות האירוע "החילוניות"- לקול תרועות כלי נשיפה, תופים וזיקוקים, ולמראה תהלוכות התחפושות והמופעים הססגוניים העוסקים בכיבוש הספרדי.

כל זכר לכפר הדייגים השקט, שנמצא כאן בשאר ימות השנה, הוא מקרי בהחלט לנוכח הריקודים ברחובות, כמויות הבירה, הברביקיו ואווירת הקרנבל הסוחפת.

 

 

קרנבל השטן  (La Diablada)

חודש: פברואר/מרץ
מיקום: אורורו (Oruro)
משך: 3 ימים
לינה: יש צורך להזמין הרבה זמן מראש, או לחילופין, להצטייד באוהל...

 

אורורו, עיר של עובדי-מכרה, מקיימת קרנבל לכבוד "אמא-אדמה" המתקיים במקביל לקרנבל בריו. תראו כאן מעל ל- 50 קבוצות של מאות רוקדים, לבושים בתחפושות ססגוניות של שטנים, שדונים, בני-אינקה, כובשים ספרדים ומה לא, שיצאו במחולות לאורך כ-5 ק"מ. הבולט שבריקודים הוא "מחול השטן"- על-שמו קרוי האירוע. החדשות הטובות הן שהחל מהיום השני תוכלו גם אתם להצטרף לרוקדים.

החדשות הפחות טובות- לנוכח חיבתם המיוחדת של המקומיים למלחמות-מים, אל תבנו על להישאר יבשים (נסו לפחות לשמור על מצלמתכם יבשה).
תאריכים בשנים הקרובות: http://www.boliviahostels.com/travelguide/oruro.php 

חגיגות העצמאות (Festival The Phujllay)

חודש: מרץ
מיקום: טרבוקו (Tarabuco)

 

טרבוקו, העיירה הכפרית שעל פסגת רכס האלטיפלאנו, מארחת מדי שנה את חגיגות העצמאות התוססות והקולניות הנמשכות אל תוך הלילה, אליהן מתקבצות כל קהילות האיכרים מהאיזור, לציון ניצחון השבטים המקומיים על הכוחות הספרדיים.

עם מוזיקת פולק, לבוש מסורתי צבעוני מהרגיל, כלי-נגינה אותנטיים של האיזור וריקודים אינדיאניים מסורתיים של שבט האיימארה (Aymará), האירוע ייתן לכם שיעור חשוב באיך לחגוג עד אור הבוקר!


 

חג הבתולה של קופקבאנה  ((Fiesta de la Virgen de Copacabana

חודש: אוגוסט
מיקום: קופה קבנה

 

כנסית העיר מהווה אתר עלייה לרגל המזוהה עם הגשמה רוחנית וחומרית כאחד .אלפי אנשים עולים לרגל לחלוק כבוד לפטרונית הקדושה של בוליביה. רבים מהם באים כמחווה של אדיקות נוצרית, אחרים באים בתקווה שהבתולה הקדושה תגשים את משאלותיהם.

כדי להגדיל את הסיכויים, הם מסתובבים עם מיניאטורות של משאלותיהם החומריות. מיניאטורות של מכוניות, בתים, אופניים, מטוסים ושאר "נכסים" נמכרות בכל פינה בעיר, למקרה שלא הגעתם מוכנים...

עוד בזזנו:
טיסות לבוליביה
טיול מאורגן לבוליביה