עוד על בליז

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בליז - ביטוח נסיעות לבליז

מטיילים רבים שנוחתים במרכז אמריקה ובדרום אמריקה מגלים שמדובר ביבשת רצופה באתגרים. האתגרים הם לא רק אתגרי השפה, הנסיעות ממקום למקום וההתמודדות עם האוכלוסיה הענייה שלפעמים קשה להסתכל לה בעיניים, אלא גם עם הבירוקרטיה שאיתה צריכים להתמודד במקרים רבים – מהצורך בביקור אצל רופא כדי לקבל כדור לכאב ראש ועד לתלונה במשטרה לאחר שגיליתם שהמצלמה שלכם נגנבה.
 

בליז היא אחת המדינות היותר מסודרות במרכז אמריקה. אזרחיה דוברים אנגלית טובה מאד ויש לה מוניטין של מקום יוקרתי ובטוח יותר. למרות זאת, גם במקרה של בליז לא כדאי לשכוח שמדובר במדינה שנמצאת במרחק עצום מהבית וההתמודדות עם מצב רפואי או אובדן של רכוש יכולה להיות לא קלה בכלל.  ביטוח נסיעות לבליז הוא משהו שחשוב להכניס לרשימת הדברים שאתם אורזים אתכם בדרך למסע.
 

מונעים מראש הוצאות מיותרות

בליז היא לא רק מדינה מרוחקת מאד, אלא גם מדינה שנחשבת ליקרה יחסית עבור תיירים. בכל הקשור לחיפוש אחר מלונות, כניסה לאטרקציות, תחבורה ציבורית וכל הדברים האלו אפשר כמובן למצוא אלטרנטיבות זולות וידידותיות יותר למטייל, אבל כשמדובר בעזרה רפואית, בחילוץ ובהצלה או בפיצוי על אובדן ציוד כלשהו, קשה לדמיין מצב שבו נסתפק במועט.
 

ביטוח נסיעות לבליז אפשר לרכוש בכל חברת ביטוח בארץ שמציעה ביטוחי נסיעות לחו"ל. המחיר של ביטוח נסיעות לבליז נע בין דולר וחצי לחמישה דולרים ליום, בהתאם לפוליסה שבחרתם. בסכום קטן יחסית, אפשר לבטח את עצמכם מפני מצבים לא נעימים בהם תצטרכו להתמודד עם בירוקרטיה מקומית ולמנוע הוצאות יקרות ומיותרות על סיוע רפואי.
 

מומלץ: ביטוח מותאם באופן אישי

אם אתם לא יודעים בדיוק איזה ביטוח נסיעות לבליז אתם צריכים, תוכלו לחקור את הנושא ולבקש הצעות מחיר מכמה חברות ביטוח. היום קיימים באינטרנט אתרי אינטרנט שמשווים בין הביטוחים השונים ומאפשרים לכם לקבל אונליין הצעות מחיר ולראות את הסעיפים החשובים בכל פוליסה. חשוב כמובן להתאים את פוליסת הביטוח לצרכים שלכם, לפי המצב הבריאותי, הגיל, הסכנות בדרך וכדומה.
 

ישנו ביטוח נסיעות לבליז ולמדינות נוספות ברחבי העולם שהוא סטנדרטי וכולל סעיפים שמכסים על טיפולים רפואיים בסיסיים, אשפוז, ניתוחים פשוטים ופינוי במקרה הצורך. בדרך כלל הביטוח הסטנדרטי מתייחס גם למצבים בהם אבד או נגנב ציוד ואפשר לקבל פיצוי כספי מסוים.
 

ביטוח תרמילאים זו הפוליסה הטובה ביותר לנוסעים לבליז

לצד הביטוח הסטנדרטי, יש ביטוח נסיעות לבליז שמתבסס על הידיעה שבדרך כלל מדובר בתרמילאים שמגיעים לאיזורים נידחים ולעיתים קרובות חשופים לסכנות קצת יותר מתיירים שמגיעים לנופש רגיל. ביטוח זה, שנקרא בין היתר ביטוח לתרמילאים כולל סעיפים כמו פינוי וחילוץ, ניתוחים בשטח, אשפוז ואפילו הטסה לארץ במקרה הצורך. זהו הביטוח המומלץ ביותר למי שמגיע לבליז והעלות שלו נעה בין 3-5 דולרים ליום.
 

בנוסף, יש גם ביטוח נסיעות לבליז ולמדינות נוספות במרכז אמריקה שמותאם לפי המצב הרפואי המיוחד של אותו מטייל. למשל חולי סכרת, אנשים שסובלים מבעיות לב וכדומה. חשוב להתאים את הביטוח למצב הרפואי כדי לכסות בצורה נרחבת ככל האפשר את ההוצאות הרפואיות שעלולות לבוא.
 

לא להסתמך על המזל

העובדה שמדובר במדינה רחוקה, לא מוכרת ומאתגרת כמו בליז, מחייבת כל מטייל שיוצא לטיול במדינה לדאוג לבריאות שלו ולבטחון שלו. ביטוח נסיעות לבליז אולי לא יפתור את כל הבעיות, אבל הוא בטח יעזור לכם לצאת מכל מיני הוצאות מיותרות – מתשלום על טיפול שיניים חירומי שאתם חייבים על הדרך ועל לפיצוי מהיר על גניבה של מצלמה או ארנק.