עוד על בליז

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בליז - השכרת רכב בבליז

בליז היא מדינה שקל להסתדר בה מבחינת תחבורה. יש בה לא מעט חברות אוטובוסים קטנות וגדולות שמפעילות קווים יומיים רבים שמקשרים בין ערים גדולות וקטנות בכל רחבי המדינה, אל האיים אפשר להגיע בקלות באמצעות מעבורות וכלי שיט ויש בה שתי חברות תעופה מקומיות שמציעות טיסות פנים ליעדים רבים בתוך המדינה הקטנה.

הרבה מאד אנשים שמגיעים לבליז מעדיפים לזנוח את כל הדרכים האלו ולשכור רכב שיחכה להם בשדה התעופה וישמש אותם לאורך כל הטיול במדינה.
 

השכרה פשוטה מרגע הנחיתה ועד העזיבה

השכרת רכב בבליז אפשר לעשות אצל חברות רבות שיש להם אתרי אינטרנט בינלאומיים ומוכרות בכל רחבי העולם. בשדה התעופה פיליפ גולסטון, שדה התעופה הבינלאומי בבליז סיטי, המקום אליו מגיעות רוב הטיסות הנוחתות בבליז, יש נציגויות של חברות השכרת רכב במו באדג'ט, הרץ, אקספדיה, טריפטי ועוד.
 

לצד אלו אפשר לבצע עסקאות השכרת רכב בבליז אצל חברות מקומיות. גם במקרה הזה תמצאו לא מעט אתרים באנגלית שמאפשרים לכם להזמין אונליין ולבקש שהרכב יחכה לכם בשדה התעופה. בנוסף, רוב החברות יאפשרו לכם להזמין השכרת רכב בבליז ולאסוף את הרכב באחת הערים האחרות במדינה, מקורוסאל בצפון ועד לבלמופאן וסאן איגנסיו במרכז המדינה ועד לדנגריגה בדרום.
 

תשתיות כבישים טובות ובטוחות יחסית

אחד היתרונות של השכרת רכב בבליז בהשוואה למדינות אחרות במרכז אמריקה הם הכבישים. הכבישים בבליז יחסית בטוחים ונוחים לנהיגה גם אם אתם לא מכירים טוב את הסביבה. יש בבליז ארבעה כבישים בין עירוניים ראשיים עם תשתיות נוחות וטובות.
 

בצד הצפוני של בליז יש את הכביש המהיר הצפוני שמקשר בין בליז סיטי ובין מקסיקו. בצד המערבי של המדינה נמצא כביש ה-Hummingbirdשמקשר בין הבירה בלמופאן ובין דנגריגה ונחשב לכביש שהוא חוויה בזכות הנופים בדרך.
 

בצד הדרומי של בליז יש כביש מהיר שמוליך בין דנגריגה ובין פונטה גורדה ואף דרומה ממנה. בנוסף יש כביש ישיר בינעירוני שמוביל מבליז סיטי לגבול עם גואטמלה. לצד הכבישים הראשיים האלו יש מספר כבישים קטנים וצרים שמקשרים בין הערים הגדולות לעיירות הקטנות בסביבתן.
 

השכרת רכב בבליז – איך זה עובד?

כדי לשכור רכב בבליז צריך להיות מעל גיל 25 ובעל רישיון נהיגה בתוקף. רוב עסקאות השכרת רכב בבליז יבוצעו באמצעות כרטיס אשראי ואפשר לבצע אותן אונליין דרך אתרי האינטרנט של החברות הרבה לפני שמגיעים למדינה. כאמור רוב חברות ההשכרה נמצאות בשדה התעופה ובערים הגדולות, אבל תוכלו לבקש גם שהרכב יגיע למלון מסוים בתוך העיר או לאתר נופש כלשהו.
 

אחד הדברים החשובים ביותר בכל הקשור להשכרת רכב במדינה הוא הביטוח. חשוב לכלול במחיר שאתם משלמים גם ביטוח רכב מתאים, כיוון שלאורך הכבישים הראשיים יש תחנות שיטור בהם נבדקים רכבים ואם הרכב אינו מבוטח אתם יכולים להיות בבעיה. בדרך כלל לא צריך לטרוח במיוחד בשביל ביטוח רכב והוא כלול בעסקה של השכרת רכב בבליז מכל חברה מוכרת ואמינה.
 

ממשיכים ליעד הבא ברכב פרטי

אפשר בהחלט למצוא עסקאות של השכרת רכב בבליז אצל חברות שמאפשרות לכם לצאת מהמדינה ולהמשיך הלאה עם הרכב. כך למשל חברות גדולות כמו באדג'ט והרץ שעובדות במרכז אמריקה. כמובן שתצטרכו לקבוע נקודת איסוף והחזרה של הרכב ולהיות זהירים בכל הקשור למעברי הגבול, למסמכים רלוונטיים ולביטוח על הרכב. אפשר לעבור מבליז למקסיקו, לגואטמלה ולהונדורס עם רכב ולהמשיך את הטיול במכונית עד הטיסה הביתה או המעבר למדינה אחרת באיזור.
 

המחיר הממוצע של השכרת רכב בבליז הוא כ-60 דולרים ליום, אבל המחיר משתנה מחברה לחברה ולכן מומלץ לעסוק סקר שוק דרך האינטרנט לפני שאתם מגיעים למדינה.