עוד על בליז

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בליז - טיסות לבליז

גן עדן לחובבי צלילה, עולם ימי מרתק וצבעוני שאין באף מקום אחר, 600 אתרים מתקופת המאיה שהשתמרו במשך אלפי שנים, פארקים לאומיים יפיפיים ואוכלוסייה דוברת אנגלית ברורה ובהירה, בליז מציעה לתיירים ולתרמילאים שמגלים אותה בשנים האחרונות את אלו וגם הרבה מאד דברים אחרים.
 

המדינה היפיפיה הזו בין מקסיקו, גואטמלה והונדורס פותחת את שעריה לא רק לתרמילאים שעוברים בה בדרך ממקסיקו דרומה וההפך, אלא גם עבור נופשים, תיירים ומטיילים בטיולים מאורגנים שרוצים להכיר את התרבות המיוחדת והאקלקטית שבה. כמו בהרבה מקרים כשמדובר במרכז אמריקה, גם טיסות לבליז צריך לתכנן בצורה קפדנית קצת זמן מראש, אבל התמורה כשנוחתים היא שווה במיוחד. 
 

טיסות לבליז דרך אירופה (ובעיקר דרך ספרד!)

הדרך הכי קלה להגיע מישראל לבליז היא לבחור בחברה אירופאית כזו או אחרת שמפעילה קווי טיסות מישראל. כך למשל חברת איבריה הספרדית שמציעה טיסות לבליז במסלול שעובר במדריד או ברצלונה. כלומר, טסים מישראל לברצלונה או מדריד ועולים שם על טיסה ישירה לבליז. הדרך הזו היא יחסית פשוטה ומהירה ואין צורך לעבור בארצות הברית.
 

גם חברת לופטהנזה מפעילה קווי טיסות לבליז דרך אירופה, אך גם דרך ארצות הברית. המסע מתחיל בטיסה מישראל לפרנקפורט ומשם המשך בטיסה למיאמי. ממיאמי עולים על טיסה לבליז. עוד אפשרות היא לטוס עם חברות ישראליות עד לאירופה. גם חברת אל-על וגם חברת ארקיע מספקות מספיק טיסות ליעדים שמהם אפשר לעלות על טיסות לבליז. גם חברות כמו בריטיש איירוויז ואייר פראנס מציעות טיסות במבנה דומה. 
 

טיסות לבליז עם חברות אמריקאיות

יש מספר חברות אמריקאיות שמציעות טיסות לבליז מישראל. חברות כמו דלתא, Unitedו-American Airlinesמציעות טיסות לבליז דרך ניו ג'רזי ויוסטון וערים נוספות בארצות הברית. גם כאן יש לא מעט תחנות בדרך ומחליפים מטוסים לפחות פעמיים. צריך לקחת בחשבון שלפעמים מדובר בהמתנה לא קטנה בשדות התעופה בארצות הברית, בגלל מיעוט הטיסות הישירות לבליז.
 

טיסות דרך מקסיקו

הרבה מאד תרמילאים מתכננים את הטיול שלהם למרכז אמריקה כך שיגיעו לבליז כאחת התחנות בדרך ולאו דווקא יתחילו בה. טיסות לבליז ממקסיקו יוצאות כמעט בכל יום ומאפשרות להגיע למדינה הזו קצת יותר בקלות. אם אתם מתכננים טיול ארוך במרכז אמריקה תוכלו להתחיל את הטיול במדינה שיותר קל להגיע אליה – למשל מקסיקו או קוסטה ריקה ולהמשיך משם בטיסת המשך לבליז ברגע שתרצו לעבור לתחנה הבאה.
 

תתכוננו למסע ארוך, אבל משתלם

המסע לבליז הוא מסע ארוך, לא משנה באיזה נתיב טיסה אתם בוחרים. טיסות לבליז יכולות לקחת בממוצע כ-30 שעות, בעיקר בגלל העצירות הרבות בדרך וההמתנה בשדות התעופה. ההמתנה בתחנת העצירה לטיסה לבליז יכולה להימשך גם חצי יום ולכן כדאי להיות סבלניים ולהתכונן לטיול ארוך.
 

ומה לגבי מחירי הטיסות? מחירי טיסות לבליז נעים בין 1500-2500 דולרים לאדם אחד – הלוך ושוב. המחיר משתנה כמובן בהתאם לחברת התעופה, למסלול, למספר העצירות בדרך ולביקוש באותה עונה. אל המחיר של הטיסה צריך להוסיף כמובן מיסי נמל ועוד כל מיני הוצאות בדרך.
 

למרות המרחק, המסע הלא פשוט, המחיר וכל השאר, בליז היא ארץ שמפצה את כל מי שיוצא אל המסע בדרך אליה. מדובר באחת המדינות הכי מעניינות במרכז אמריקה, עם מסורת ארוכה של שימור תרבות המאיה, שמורות טבע מעניינות ומיוחדות, שוניות אלמוגים מהגדולות והיפות בעולם והרבה שמש בשמיים. הארץ שעד לא מזמן הייתה בגדר תעלומה לרוב המטיילים פותחת את שעריה היום, ולא כדאי לפספס את ההזדמנות.