מפת דרום הפסיפיק
בחר יעד:

דרום הפסיפיק - התנהלות כספית

התייר הממוצע מבזבז בחודש בניו זילנד בערך בין 1000 ל- 1500 דולר ניו זילנד (הכל כלול בפנים) בעוד באוסטרליה מבזבזים משהו כמו 1500 דולר אוסטרלי בחודש בלי לשים לב לפעמים (לפעמים אפילו יותר).
 

ישנן דרכים שונות לנושא ההתנהלות הכספית בנוסף לנשיאת מזומנים עליכם לתחילת הטיול:

 

פתיחת חשבון בנק

 באוסטרליה ובניו זילנד אפשר לפתוח חשבון בנק ואליו להעביר את הכסף מהארץ. תבררו מהם העמלות אותן לוקח הבנק שלכם, עלות החשבון המקומי שמה תעלה כ-5 דולר (מטבע מקומי) לחודש לאחר גביית תשלום העברה סמלי של משהו כמו 12 דולר (מטבע מקומי). מומלץ לקחת גם כרטיס אשראי בינלאומי לכל מקרה (לא לקחת אמריקן אקספרס – לא עובדים איתו כל כך שם). את חשבון הבנק תוכלו לפתוח כמעט בכל הבנקים ולפני צאתכם מהמדינה תוכלו לסגור אותו בכל סניף אחר של הבנק. חשוב מאוד להצטייד בפרטי חשבון הבנק שלכם בארץ, פרטי חשבון הבנק אותו פתחתם שם ופרטי שני הבנקים בכדי להעביר את הכסף מהר וללא תקלות.

 

נשיאת כרטיסי אשראי

לוקחים איתכם מהארץ כרטיס אשראי בינלאומי (לפעמים מומלץ שניים לכל מקרה, לא לקחת אמריקן אקספרס – לא עובדים איתו כל כך שם) בעזרתו משלמים בחלק מהמקומות. בנוסף על זה מוצאים איתו כסף מזומן להתנהלות שבועות/חודשים במדינה. יש לזכור כי על משיכת כסף משלמים עמלה גבוה יותר מזו של תשלום רגיל (תשלום חשבון במסעדה למשל).

 

אפשרי לקחת טרוולר צ'קס, אך פחות מומלץ כי גובים עליהם בחלק מהמקומות עמלות פדיון ואתם נמצאים במקום מערבי בו אין בהם צורך מיוחד כל עוד אתם יודעים לשמור על הכסף שלכם (לאלו המפחדים ורוצים שיהיה להם ביטוח על הכסף יכולים לקחת, אך עדיף פשוט לפתוח חשבון בנק). לאלו הממשיכים אחר כך למזרח יש את האופציה לבוא אם הצ'קים מהארץ או אם פתחתם חשבון בנק מקומי אז לעשות זאת שם.

 

אז אתם שואלים איך אנחנו עשינו את ניהול הכספים בטיול?

 

הנה התשובה!
אנחנו יצאנו מהארץ עם חברת אל על בטיסה להונג-קונג, משם לאחר 7 שעות טסנו לאוקלנד. לקחנו איתנו כל אחד 500 דולר אמריקאי לימים הראשונים של הטיול. ביום השני שלנו באוקלנד פתחנו חשבון בנק בבנק הנקרא ANZ. העלות היחידה שהייתה היא תשלום של 5 דולר ניו זילנדים בחודש על ניהול החשבון. לאחר מכן ביקשנו מההורים לשלוח לנו כסף לחשבון (חשוב מאוד לקבל את הפרטים המדויקים ואת הקודים הנכונים של חשבון הבנק והבנק בכדי שהכסף יגיע – תדברו אם הבנקאי שלכם לפני שאתם טסים כדי שהוא יסביר לכם מה לעשות!!!), לאחר שלושה ימים הכסף התקבל בחשבון (זאת לאחר שהבנק שלנו בארץ לקח עמלה והבנק הניו זילנדי לקח 12 דולר ניו זילנדי על ההעברה) – אנחנו העברנו 4500 דולר אמריקאי לחשבון הבנק.

 

כאשר עזבנו את ניו זילנד סגרנו את חשבון הבנק, לקחנו צ'ק בנקאי עם שארית הכסף הנותר בחשבון הבנק, פתחנו חשבון בנק באוסטרליה, אליו העברנו עוד כסף מהארץ.