מפת דרום הפסיפיק
בחר יעד:

דרום הפסיפיק - קשר עם הבית

שימוש בסלולארי בטיול בדרום הפסיפיק

באוסטרליה וניו זילנד הכי נוח לקנות פלאפון/לבוא אם אחד מהארץ (יש לוודא שהוא פתוח לחו"ל, יש קודים באינטרנט אם החברה עושה בעיות). את כרטיס ה-SIMיש לקנות בניו זילנד בחברת Vodafone– החברה הכי גדולה בניו זילנד, הכרטיס יעלה כ-35 דולר ניו זילנד. באוסטרליה מומלץ לקנות כרטיס SIMשל חברת Telstraאו של חברת Yes Optusלהם יש את הקליטה הטובה ביותר באוסטרליה, חברת Vodafoneהרבה פחות טובה מהם באוסטרליה – בעיות קליטה. כרטיס SIM  של אחת החברות יעלה לכם בין 5-10 דולרים אוסטרליים. לאחר שקונים שם כרטיס SIMומטעינים את הטלפון בכסף בכדי לעשות איתו שיחות מקומיות, אם ההורים תקבעו יום ושעה בשבוע בו הם מתקשרים.

 

שימו לב – לכל מפעיל סלולארי יש את החבילות והעסקאות שלו

כאשר מטעינים בניו זילנד ב-20 דולר ניו זילנדי, יש לכם רק 20 דולר ניו זילנדי לשימוש, כאשר דקת שיחה עולה משהו כמו 0.89 סנט ניו זילנדי. בעוד באוסטרליה כאשר מטעינים ב-30 דולר אוסטרלי מקבלים משהו כמו 120 דולר אוסטרליים בעצם הטעונים בפלאפון, עלות השיחה שם היא משהו כמו 0.79 סנט אוסטרלי (באוסטרליה קיימות כמה תוכניות דיבור שונות מתוכן תוכלו לבחור).

 

כרטיסי חיוג

אפשר גם לקנות כרטיסי חיוג לטלפונים ציבוריים, המומלצים הם TAXIו- JOYבאוסטרליה בעוד שבניו זילנד תקנו את הכרטיס הנקרא Super Buzz, אשר מקנה לכם יכולת התקשרות מהפלאפון שלכם ללא עלות של הכסף הטעון בו, ממש כמו טלפון ציבורי, החיוב הוא על הכרטיס ללא חיוב זמן אוויר של הפלאפון.

 

אינטרנט

בשתי המדינות תוכלו למצוא שירותי אינטרנט מתקדמים בכדי לדבר בסקייפ, פייסבוק או לשלוח מייל, לעלות תמונות, לצרוב ועוד. העלות היא בין 2-6 דולר (מטבע מקומי) לשעה, באוסטרליה יש אפשרויות שונות לקבל אינטרנט בחינם (אם עושים משהו דרך אחת מסוכנויות הטיולים הגדולות).

 

טרקים

כאשר אתם שוהים/מבצעים/הולכים באחד ממסלולי הטיולים/הטראקים בניו זילנד ואוסטרליה, חשוב שתדעו שכמעט תמיד לא תהיה לכם קליטה במכשיר (יש אולי מקום אחד או שניים יוצאי דופן בהם תהיה לכם קליטה וגם אז בעיתית). התקשורת במסלולים מתבצעת דרך אחראי הבקתות של הרשות לשמורות הטבע המקומית, במידה והדבר קריטי והכרחי, באפשרותכם גם לשכור טלפון לוויני (בעלות כספית גבווה יחסית) דרך החברה להגנת הטבע המקומית.

 

משלוחים בינלאומיים

במהלך טיול תרמילאים באוסטרליה וניו זילנד, תתקלו לא רק באתרי קניות זולים אלא גם בשווקים וחנויות המוכרים פירטי אומנות ומזכרות שלא תמצאו בשום מקום אחר בעולם: מתנות אותנטיות למשפחה וחברים בארץ ומזכרות נהדרות לכם שישמרו אצלכם קצת טעם של טיול גם כשתחזרו לארץ.

כדי לא להסחב לכל אורך היבשת עם חפצים כבדים ומתנות שבירות בתיק המטיילים הדחוס ממילא שלכם, תוכלו להשתמש בשירות משלוחים בינלאומיים. אפשר גם לרכז חבילות של מספר מטיילים ביחד כדי להוזיל את המשלוח. משלוח מאוסטרליה וניו זילנד לארץ בדואר אווירי מגיעים תוך לא יותר משלושה שבועות, משלוח בדרך הים הוא איטי יותר ויכול לארוך כחודשיים. את המשלוחים כדאי לשלוח מסניפי דואר מרכזיים, על פי רשימה שמפורסמת באתר משרד החוץ.