תמונות מהאיים הצפים

האיים הצפים

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

האיים הצפים, פונו

האיים הצפים (Islas Flotantes), או בשמם השגור יותר- Islas Uros- הוקמו בימי הכיבוש הספרדי, כמקום מפלט עבור בני שבט האורו שברחו מפני הספרדים. בני שבט האורו, שרצו לשמור על מסורתם ומנהגיהם, מבלי להיות מושפעים מהספרדים, וכן להציל את נפשם, מצאו עצמם בונים איים הצפים על-פני אגם טיטיקקה.

האיים בנויים מצמח מים הנקרא טוטורה (Totora), שהוא קרוב משפחתו של הבמבוק. מלבד לבניית בסיסם של האיים, משמש הטוטורה גם כצמח מרפא, צמח מאכל, וכן לבנית בתיהם של בני השבט על האיים. על מנת לתחזק ולשמר את בסיס האיים, יש לחדשו מדי חצי שנה, וזה על-ידי הוספת שכבה נוספת של הטוטורה.

על האיים מתקיימים חיים שלמים של המקומיים, עוד מאותם ימים של הקמתם, והביקור שם הוא חוויה בלתי רגילה. רק כשנמצאים שם באמת, מבינים את תופעת הטבע ומעשה האומנות הזה שקיים שם כבר מאות שנים. מדובר בתעשייה תיירותית וממוסחרת ביותר, שעלולה לגרום לכם להטיל ספק באמיתות הדברים ואולי אף לסלוד מעט מכך.


קרא 1 טיפים על האיים הצפים

מציג 1 - 1 מתוך 1

חוויה מדהימה, מומלץ מסע הדיג

נכתב ע"י : נתן

פשוט חובה לכל מי שמגיע לפרו לא פחות מהמאצ'ו פיצ'ו! זה יישובים של בני האורו שבנו מעין רפסודות ענק עליהם הם חיים – זהו פשוט אחד המקומות שאין מילים לתאר אותם. לקחתי סיור מפונו ואפילו נשארתי לישון אצל משפחה בקאנן פאצה שמארחת מטיילים בתשלום (חוויה אדירה!) ויצאתי איתם למסע דיג באגם – חוויה אמיתית. מי שמעוניין לישון אצלם שישלח מייל ללואיס במייל qanan.pacha@gmail.com לגבי פרטים. שווה אש!


מה אהבת במקום: 
מסע הדיג, לישון אצל משפחה שמארחת מטיילים
מה לא אהבת במקום: 
אין
השורה התחתונה: 
חוויה יוצאת דופן, מומלץ