תמונות מהפארק הלאומי קורקבאדו

הפארק הלאומי קורקבאדו

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

הפארק הלאומי קורקבאדו (Corcovado National Park) הוא אחד האתרים היפים ביותר בקוסטה ריקה, וככזה, הוא מהווה מוקד משיכה למטיילים רבים, מקומיים ומרחבי העולם, העושים בו טרקים של יום ולרוב כיומיים ויותר. הפארק הוא יער גשם לח המכסה את הקצה הדרום מערבי של פנינסולה דה אוסה היפה. ברחבי השמורה תוכלו לראות חיות רבות, שונות ומשונות – ציפורים מזנים שונים, דביבונים, יגוארים, נחשים ועוד. הנוף ומראה היער נראה כאילו לא נגעה בו יד אדם כמעט – השבילים אינם מוסדרים, מה שמוסיף על החוויה. החופים בפארק ממש יפהפיים. בקורקובאדו יש 4 תחנות של פקחי פארק אשר ניתן להקים לידן אוהלים, בתשלום. בתחנה סירנה – Sirena, יש גם שירותים, אך מכיוון שזו תחנה מבוקשת ללינה רצוי להזמין מקום מראש.

העונה המומלצת לטיול בפארק הלאומי קורקובאדו היא בין החודשים ינואר ועד אפריל, חודשי העונה היבשה במדינה. תוכלו להצטרף לטיול מאורגן בעיירה פוארטו חימנז, או לשכור מדריך מקומי. בכל מקרה, גם אם אתם יוצאים לטיול בפארק קורקובאדו באופן עצמאי, צאו בקבוצות, משום ששהייה לבד או בקבוצה מאוד קטנה עשויה להיות מעט מסוכנת. לפני כל יציאה לטיול בררו מהם תנאי הגאות והשפל במקום, גם בעונה היבשה, בהתאם לתחנות הפיקוח אליהן אתם מעוניינים להגיע במהלך הטיול, שכן לעיתים הם עשויים להפוך את ההליכה למסוכנת באזורים מסוימים. עם הגיעכם לכניסה תוכלו לבקש מפה המפרטת את שעות הגאות והשפל. קחו בחשבון שהטרק אינו קל, וצאו לדרך בשעות הבוקר המוקדמות.

ציוד לטרק בפארק הלאומי קורקובאדו

לפני שאתם יוצאים לטרק קורקובאדו, הצטיידו בנעלי הליכה נוחות, תכשיר מקומי נגד יתושים וכילה, נשנושים, כובע, בגדים להחלפה, ובמי שתייה, מכיוון שברחבי האתר אין כמעט מקומות בהם ניתן להצטייד במים. קחו בחשבון שבמהלך הטרק תצטרכו לחצות נהרות, כך שמומלץ להצטייד גם בסנדלים. אם אתם לנים בתחנה סירנה יש בה מיטות, בהזמנה מראש. אם לא – עליכם להצטייד באוהל ובשק שינה.


מחיר: כניסה לפארק ליום - $8.

הגעה: מהעיירה פוארטו חימנז נוסעים לכיוון קאראטה - Carate במשך כשעה וחצי – שעתיים, ומשם הולכים לתוך הפארק. עד לתחנת הפיקוח לה ליאונה תהיה לכם כשעה וחצי הליכה, ולתחנת סירנה יש הליכה של כשבע שעות מלה ליאונה. תחנת לוס פאטוס – Los Patos – ממוקמת כשש שעות הליכה מתחנת סירנה, ומלוס פאטוס יש הליכה של 4 שעות עד לה פאלמה – La Palma.אם אתם מעוניינים לישון ולהזמין ארוחה בסירנה, הזמינו זמן רב מראש, אחרת לא תוכלו ללון בתחנה.
טלפון: 7355036 506
דוא"ל: pncorcovado@hotmail.com.
במידה ותגיעו לטיול בשמורה קורקבאדו בעונה היבשה, תוכלו להגיע לתחנות פיקוח נוספות – כעשר שעות הליכה מסירנה, לאורך החוף, תמצאו את סן פדריו, ומסן פדריו תוכלו להגיע, לאחר כחמש עד שבע שעות הליכה, לתחנה דרייק.

קרא 1 טיפים על הפארק הלאומי קורקבאדו

מציג 1 - 1 מתוך 1

שמורה יפיפיה, במיוחד המפל

נכתב ע"י : מיכל. מ

מקום מדהים אבל נראה לי אולי שלהגיע לבד יותר זול משמעותית. אנחנו הגענו שנה שעברה לשמורה דרך טיול מאורגן שעלה לנו 75 דולר לאדם דרך Corcovado Expeditions. לקחו אותנו ל San Pedrill (התחנת ריינג'רים) ומשם עשינו 2 מסלולי הליכה יפים שראינו בהם מלא קופים. הכי אהבתי את המפל – נכנסנו שם למים והיה מאוד מרענן. בכלל שמורה יפהפיה רק הטיול היה ממש יקר.


מה אהבת במקום: 
שמורה יפיפיה, מסלולי הליכה יפים, מפל מרענן
מה לא אהבת במקום: 
אין
השורה התחתונה: 
מומלץ, להגיע לבד זול יותר!