תמונות מתעלת פנמה (Canal de Panama)

תעלת פנמה (Canal de Panama)

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

תעלת פנמה,  פנמה סיטי

תעלת פנמה היא אחת מפלאי העולם בתחום ההנדסי, ומדובר באחד הפרויקטים המעניינים ביותר שנבנו אי פעם. התעלה נפתחה לשימוש בשנת 1914 ומטרתה לחבר בין האוקיאנוס האטלנטי והשקט. עד בניית התעלה, אי אפשר היה לעבור בין האוקיינוסים, וסירות שרצו לעשות זאת היו צריכות להקיף את כל דרום אמריקה.. בזכות התעלה, התפתחו קשרים ימיים ומסחריים בכל יבשת אמריקה והכלכלה החלה לשגשג. אורכה של התעלה הוא כ- 80 קילומטרים וכל שנה עוברות בה כ-14,000 אוניות. ולכן, תעלת פנמה חשובה מאוד כלכלית,  ומספקת כ-80 אחוזים מהכנסותיה של המדינה.

התעלה חצובה ביבשה וגובהה 26 מטר מעל פני הים. כדי שהספינות יוכלו להיכנס אליה ולצאת ממנה, היה צריך לבנות מערכת מיוחדת של סכרים שתעביר את הספינות בין מפלס הים למפלס התעלה. האוניות שמגיעות עוברות בתוך תא מיוחד שמשמש כמו מעלית, ומעביר אותם בצורה מדהימה ובטוחה למפלס התעלה או בחזרה לים. אחרי המעבר שאורך כמה דקות, הספינות יכולות להמשיך בדרכן בלי שום בעיה. כשתגיעו למקום, תגיעו לסכרי מירפלורס Miraflores)), שם נמצא מרכז המבקרים. לפני שתעלו לראות את התעלה, כדאי לעשות ביקור במוזיאון הכולל גם סרט קצר, על מנת להבין טוב יותר במה מדובר, ומדוע הפרוייקט הזה כל כך חשוב מיוחד. אמנם לא מדובר באטרקציה תרמילאית קלאסית, אך כשתראו את הספינות עולות ויורדות בתוך התעלה, תבינו את היופי והתחכום שבדבר, ולא תוכלו שלא להתרשם מהדבר.


כתובת: Miraflores Visitor Center

הגעה: הכי נוח במונית – כ-2 דולר ומגיעים ישירות. באוטובוסים – מ-Via Espaniaאוטובוס ל-Plaza 5 de Mayo. בפינה לפני הכיכר תהיה תחנת אוטובוס קטנה. קחו אוטובוס לMiraflores-. סה"כ 75 סנט.

מספר טלפון: (507)– 2768325

שעות פעילות: 9:00 – 16:30

מחיר: 8 דולר למבוגר, 5 דולר לסטודנט.

אי מייל:cvm@pancanal.com 

אתר: www.pancanal.com

קרא 1 טיפים על תעלת פנמה (Canal de Panama)

מציג 1 - 1 מתוך 1

יש הנחה לסטודנטים!

נכתב ע"י : ברק מידן

ובנוסף, כדאי מאוד להקדיש קצת זמן ולעשות "שיעורי בית" ולהבין את המורכבות של התעלה, ולמה זה נחשב לאחד מהפלאים ההנדסיים של העולם.


מה אהבת במקום: 
מרשים לראות איך הסירות עוברות ככה.
מה לא אהבת במקום: 
אין הסברים מספקים
השורה התחתונה: 
חובה אך לא מלהיב במיוחד