תמונות מטרק האגמים הקפואים -גוזיינקונד

טרק האגמים הקפואים -גוזיינקונד

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

האגמים הקפואים - נפאל

טרק פופולרי ונפלא המוכר ע"י ישראלים בשם "האגמים הקפואים" (Goisankund), מעפיל לגובה של כ- 4000 מטר בנוף יפהיפה ומדהים של כמה מהפסגות הגבוהות ביותר בעולם ואגמים קפואים ומרשימים. נקודת ההתחלה היא בעיירה דונצ'ה Dhunche, מכאן ניתן לצאת לשני כיוונים, ישירות לכיוון רכס הקוזיקונד או להתחיל קודם בעמק הלאנג טאנג,המאפשר שילוב מומלץ של תבניות נוף מגוונות והסתגלות הדרגתית לגובה.  מהאגמים ניתן להמשיך אל Lauribinak Pass, נקודה בגובה של כ- 4,600 מטר ולרדת דרך שלוחות אזור ההלמבו המעובדות בטרסות עד לעמק קטמנדו. כמו אל טרק הלאנגאטאנג גם לכאן יוצאים מקטמנדו, בנסיעה ממושכת וקשה של 12 שעות. שימו לב לציודכם האישי באוטובוס. הכניסה לשמורה היא בתשלום של 1000 רופי, אותו תשלמו במקום.

 

הנסיעה לטרק: לא נעים לא נורא
מדובר באחת הנסיעות היותר קשות שיוצא לעשות במזרח הרחוק. יוצאים בבוקר ב"לוקאל בס" אל דונצ'ה, מהתחנה המרכזית של קטמנדו. הנסיעה אורכת כ-12 שעות והשעות האחרונות הן היותר קשות, מדובר בנסיעה איטית לאורך תהום תלול ומפחיד. בדרך מועמסים עוד מקומיים רבים עם תרנגולות ועיזים, רבים מהם עולים אל גג האוטובוס. האוטובוסים מגיעים לדונצ'ה כשהם עמוסים בכ-70 איש לאוטובוס! צפוף... לא כל כך נעים, אבל הנוף מרהיב ויש הרבה מה לספר לחבר'ה בבית.


קרא 3 טיפים על טרק האגמים הקפואים -גוזיינקונד

מציג 3 - 1 מתוך 3

האגמים

נכתב ע"י : אורטל

מומלץ בחום לעצור בדרך..להתרגל לאוויר ולנשום, כמה שפחות סיגריות ( בתור מעשנת רצינית חח ממליצה לא לעשן בדרך.. במיוחד למי שקשה לו ולא עשה ספורט הרבה זמן;)). אל תיקחו הרבה בגדים ואם כבר לוקחים תיק גדול מומלץ לשים איזה משהו מתוק לרגעים קשים..מוזיקה מרגיעה זה חובה ומצלמה איכותית ( שלי מתה בדרך כנראה הסוללות לא עמדו בתנאים..) אני זוכרת שני דברים מאוחד קשים בטראק, האחד הנסיעה לדונצה.. היום אני אומרת חוויה אבל אז הייתי מכנה את הנסיעה ״ אוטובוס המוות״.. אז תעשו טובה שלמו כסף וקחו גיפ! והשני- עלוקות..שפשוט אי אפשר לברוח מהם.. טראק מהנה:) עודכן- 11.8.2013


כדאי להצטייד ב: 
ביגוד חם ושוקולד
מה אהבת במקום: 
האגמים היו יפים גם בקיץ
מה לא אהבת במקום: 
עלוקות וקור
השורה התחתונה: 
מרגש בטירוף

מרהיב אך קשה

נכתב ע"י : שאנטי שאנטי

הנופים שתראו כאן.. לא תשכחו אותם בחיים. כל סוגי הנוף בטרק אחד! הבעיה היא שהעליה נחשבת חדה יחסית, מה שמקשה על הגוף להתרגל לחוסר החמצן וחוטפים כאב ראש או סתם חולשה. אם אתם מרגישים טוב, טפסו וטפסו, מדונצ'ה לאגמים זה 6 ימים. אבל יותר בריא לעצור בגסטהאוסים שבדרך ולעשות בהם לילה, ולמחרת להמשיך. ככה מתרגלים. מתוך 14 ישראלים שיצאנו מדונצ'ה - רק 7 הגיעו לאגמים. השאר חטפו חולשה וכאב ראש ונשארו בדרך בגסטהאוסים, גם שם אגב הנוף מקסים. שימו לב כל מה שנאמר על הדרך מקטמנדו לד'ונצ'ה נכון. נסיעה קשה ביותר! לא לבעלי לב חלש.


מה אהבת במקום: 
אתה מעל העננים! והרבה מעליהם!
מה לא אהבת במקום: 
קר מאוד בלילה, דרך באוטובוס מזעזעת
השורה התחתונה: 
אם תשנו כל הדרך - מצפה לכם טרק מרהיב מהמרשימים והפופולאריים בנפאל

טרק האגמים

נכתב ע"י : ליבי במזרח

טרק מצויין עם רמת קושי בינונית-גבוהה. נופים מעולים ואם תגיעו בתקופה הנכונה אז גם תזכו לראות את האגמים באמת קפואים...ההמלצה הכי גדולה: אל תיסעו לדונצ'ה באוטובוס! מדובר באחת הנסיעות הקשות ביותר שיש - דרך של 5 שעות שיכולה להפוך בשקט ל נסיעה של 10 שעות בלתי נגמרות...הדרך הנוחה ביותר היא לשכור גי'פ (עם נהג) בקטמנדו- קצת יותר יקר אך הרבה יותר מהיר, נוח ובטוח!


מה אהבת במקום: 
טרק נהדר
מה לא אהבת במקום: 
הנסיעה לדונצ'ה...
השורה התחתונה: 
שווה.