תמונות מהפיץ רוי (Fitz Roy)

הפיץ רוי (Fitz Roy)

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

הפיץ רוי, אל צ'אלטן

הפיץ רוי הוא שרשרת צוקי גרניט חדים, הגבוה מביניהם מתנוסס לו בגובה 3,000 מטר. הרבה לפני שמגיעים לעיירה שהתברכה לשכון למרגלותיו, ניתן לחזות בחלקת הטבע הכה מיוחדת הזו. ביום יפה ונטול עננים, מטיילים ספורים מועדים ונפצעים שכן לא הסתכלו כלל בדרך. שימו לב לקטגוריית מסלולי טיול שם מפורטים מסלולים בפיץ רוי.

שימו לב, לפני היציאה, לכו ללשכת המידע לתיירים על מנת לאסוף מידע ולקבל מפות של השמורה, הצוות מסביר פנים, וישמח לעזור לכם בכל שאלה. הצטיידו בהתאם, ביגוד קל וחוסם רוח, סנדוויצ'ים לדרך, והרבה מים (ניתן למלא מים מהנהר או הלגונות). אם אתם רוצים להספיק כמה שיותר ביום אחד- התחילו בפיץ רוי ולגונת השלושה, המשיכו דרך לגונת האם והבת ונסו להגיע בשעות האור ללגונת טורה. צאו השכם בבוקר, התנאים האידיאליים לתצפית על הפיץ רוי  מתדרדרים בשעות אחר הצהריים.


ועוד משהו חשוב... בשנה האחרונה מטיילים שחזרו מאל צ'לטאן מדווחים על יאוש מסויים של המדריכים השונים, הריינג'רים ובעלי סוכנויות הנסיעות וההוסטלים מהתנהגות מטיילים ישראלים באזור. מלכלכים, רעשנים ולא נכנס לפרטים. אנא מכם יצגו אותנו בכבוד!!!


קרא 2 טיפים על הפיץ רוי (Fitz Roy)

מציג 2 - 1 מתוך 2

מסלול מרהיב, שימו לב למזג האוויר ההפכפך!

נכתב ע"י : עינב

עשיתי את הפיץ' רוי המקוצר לפני שנתיים. שימו לב שכדאי לקחת אוטובוס מוקדם לאל קלאפטה. (לקח לנו כמעט 6 שעות להגיע) ואם יוצאים מאוחר זה שורף את היום ופשוט נשאר רק לישון. מומלץ לישון גם בלגונס דה לוס טרס ששם עולים לזריחה. זה פשוט מדהים מה שהולך שם. בכלל כל המסלול גם למי שעושה את החמישה ימים מדהים ומרהיב והבעייה הגדולה זה המזג אוויר ההפכפך (גשם, גשם, גשם) אנחנו קנינו שכמיות חד פעמיות שאפשר לשלוף ולשים על הבגדים ועל התיק ברגע שמתחיל שם – מומלץ!


מה אהבת במקום: 
מקום מדהים, מסלולים מטריפים
מה לא אהבת במקום: 
אין
השורה התחתונה: 
מומלץ בחום, כדאי לצאת מוקדם ולהצטייד בשכמיות

עדיף להגיע באזור מרץ-אפריל

נכתב ע"י : ברק מידן

שימו לב שלפני עונת השיא המסלול מושלג וקשה להגיע לכל הנקודות הטובות. אם אתם מגיעים באזור אוקטובר, דעו שהכל יהיה מושלג והטיול יהפוך לקשה.

בנוסף, גם בעונה, המקום סובל משינויים חדים במזג האוויר וכדאי להיות ערוכים ומוכנים לרוחות עזות וגשמים, ולפי זה לתכנן את הטיול.


מה אהבת במקום: 
נוף מרהיב
מה לא אהבת במקום: 
חייבים להגיע בעונה ובמזג אוויר טוב.
השורה התחתונה: 
כדאי מאוד לבדוק מזג אוויר לפני שמגיעים.