תמונות מטאג' מאהל

טאג' מאהל

ממוצע דירוג הגולשים:
מס' 1 במדד הפופולריות

הטאג' מאהל, אגרה

הטאג' מאהל (Taj Mahal) הוא סמלה החשוב ביותר של הודו ואחד משבעת פלאי תבל החדשים. כשתביטו בו לראשונה צפו לשוק קל והתרגשות! הוא פשוט מדהים וגדול יותר ממה שחשבתם. מונומנט האהבה הגדול בעולם הוא אחד הדברים היותר מרשימים שתראו בחייכם. הטאג' מאהל הוא למעשה ארמון קבורה מוגולי שבה הקיסר שאה ג'אהן לזכר אשתו השניה מומטאג' מאהל (גבירת הארמון) שמתה ב- 17 ביוני 1631 במהלך לידת ילדם ה-14. לפני מותה בקשה האישה מבעלה, שינציח את אהבתם הגדולה, וכך עשה.

הטאג' נמצא במתחם מרשים ומטופח, תוכלו לשבת על דשא ירקרק במשך שעות ולהתפעל מיופיו. בין הקהל הרב ודאי תוכלו להבחין בעשרות זוגות מאוהבים העולים לרגל אל מונומנט האהבה המפורסם. תיירים הודים רבים יקשו להצטלם אתכם, לא בכל יום יוצא להם לפגוש באדם מערבי פנים אל מול פנים. מאחורי הטאג' תבחינו בנהר היאמונה המרשים בזכות עצמו.

 

בניית הטאג' מאהל הסתיימה בשנת 1641 לאחר כ- 9 שנים של עבודה  (ולא 23 כפי שיספרו לכם... מדובר בשיפוצים ושינויים בלבד). את אבן החול האדומה העמיסו עשרות אלפי פועלים  על גבי פילים מאפגניסטן, סין וטיבט. מסופר כי עם סיום העבודה, נכרתו ידיו של הארכיטקט הפרסי אמנט חאן שירזי על ידי המלך, על מנת שלא יוכל לשוב ולבנות מונומנט מרשים שכזה. לצלמים שבניכם, מומלץ ללון באגרה ולפקוד את הטאג' מאהל בשעות השקיעה והזריחה. הביאו אתכם עדשה רחבה ושימו לב, התמונות המרהיבות ביותר מצולמות מצידו של המבנה, ולא ממולו כמקובל. רבים אף חוצים את הנהר לצידו השני (50 רופי בסירה) ומצלמים את הטאג' והשתקפותו על גבי הנהר.

 

 

מחיר כניסה לטאג' מאהל: כרטיס כניסה לטאג' מאהל עולה 750 רופי, או 500 רופי +5 דולר. (לתושב הודו הכרטיס עולה 40 רופי). הכרטיס מקנה כניסה רב פעמים לטאג' מאהל ולאתרים חשובים נוספים באגרה כגון פוטיפור-סיקרי, במשך יום קניית הכרטיס). עם הגעתכם לאתר, שימו לב שאתם עומדים בתור לתיירים, ולא בתור של התושבים המקומיים שארוך יותר בדרך כלל. שימו לב לשילוט, יש מגוון ציודים (מצלמות וידאו, מכשירי קומפקט דיסק)  שאסור להכניס לטאג' ויש להפקידם בכניסה בלוקרים פרטיים. כרטיס הכניסה כולל בקבוק מים מינרלים.


ימים ושעות פעילות: כל ימות השבוע פרט ליום שישי, בין השעות 07:00-18:00

מספר טלפון: +91 - 562 - 2226521, 2226522

פקס: +91- 562 -  2226524

דואר אלקטרוני: tciagra@tci.co.in

אתר אינטרנט: www.tajmahal.org.uk

אתר נוסף: agra-india.com/tajmahalhistoryandlegends

קרא 2 טיפים על טאג' מאהל

מציג 2 - 1 מתוך 2

לקחתי מונית מדלהי

נכתב ע"י : שאנטי שאנטי

אבל אני מהמפונקים... נכנסו כמה חבר'ה למונית עם מזגן שהזמנו בהארי רמה. נסיעה של 4 שעות הלוך וארבע שעות חזור. פינוק אמיתי! מביאים אותך עד הכניסה! הטאג' שווה ביותר... תכלס! בפעם הראשונה שאתה מסתכל עליו מבפנים אתה בשוק!!! שווה את הנסיעה לדעתי. המונית מדלהי עלתה 4,000 רופי. תשקלו בחיוב!


מה אהבת במקום: 
מבנה עוצר נשימה וענק!!! פשוט מדהים.
מה לא אהבת במקום: 
קצת תור וטרטורי בטחון בכניסה
השורה התחתונה: 
זה לא סתם.. עוד מבנה. עשו כל מאמץ על מנת להגיע!

להגיע עם הפתיחה

נכתב ע"י : ליבי במזרח

משום מה מטיילים רבים מעדיפים להגיע לאגרה במסגרת טיול יומי מדלהי - לדעתי מאוד מומלץ ללון באגרה ולהגיע לטאג' בשעת בוקר מוקדמת עם פתיחתו. המקום יהיה ריק יחסית, מזג אוויר נעים ולא חם מדיי וכך תוכלו להנות באמת מהטאג'!


מה אהבת במקום: 
הכל
מה לא אהבת במקום: 
עמוס וצפוף לאורך רוב שעות היום.
השורה התחתונה: 
מדהים!