צוות יוצאי המזרח הרחוק

צוות יוצאי המזרח הרחוק של  zaznoo
צוות כותבי המידע והטיפים הראשוניים באתר, בוגרי טיול במדינות המזרח הרחוק:


דנה כרםהטיול שלי: טיילתי כשנה במזרח, התחלתי בדרמסאללה אשר בצפון הודו, משם למנאלי, ספיטי כינור, קשמיר, מנוחה קצרה וקניות בדלהי ומשם המשכתי דרומה לפושקר, גואה, אום ביץ,האמפי, צ'אניי  וטיסה לאיי אנדאמן המדהימים. בין לבין הספקתי לטוס לחודשיים בנפאל ובין היתר לעשות את טרק האנפורנה האורך כשבועיים. לאחר מכן, טסתי לתאילנד ושהיתי בחוף קו צ'אנג המרהיב והשקט. ותחנה אחרונה במסעי היתה הונג קונג.


היעד שהכי אהבתי במזרח: איי אנדאמן!  איים מופלאים, עם מים בצבע טורקיז, חול לבן ונקי, עצי דקל גדולים, סרטנים קטנטנים וקונכיות יפיפיות פזורות על האי.
 

הטיפ שלי לטיול מנצח: פשוט לבוא עם חיוך רחב, לדעת שבאותה מידה שאנו  נותנים בטיול כך גם אנו מקבלים, אם באהבה, אושר, תרבות החדשה לנו ולמידת דברים שלא ידענו קודם. כדאי לבוא עם ראש פתוח, לטעום, להריח, להכיר, ולנסות, זו בעיניי הדרך הנכונה לטייל, להרחיב אופקים ולהפיק את המירב מהטיול.

 תמר שטיירמן


הטיול שלי: המדינה בה טיילתי היא הודו (כולל אי אנדמן). לא כי לא רציתי להסתובב גם בתאילנד או נפאל, אבל פשוט התקשיתי לעזוב את הודו...מי שהיה שם יכול להבין אותי. הטיול שלי נמשך 5 חודשים. ואין ספק שיהיה פרק ב' בהודו בקרוב.
 

המקום שהכי אהבתי: מתחבטת בין חוף ארמבול בגואה לבין קאסול... לא רוצה מצד שלישי להתעלם מאיי אנדמן הקסומים או מדרמסאלה...
 

טיפ קצרצר לטיול מנצח: שתו הרבה מים! סתם.. עופו על החיים שלכם! אבל אל תתמכרו לתחושה שאתם בני אלמוות, ותמיד תהיו זהירים.

 רון קריסטל 

הטיול שלי: טיילתי במשך שנה במזרח הרחוק מתוכה תשעה חודשים בהודו המדהימה. התחלתי בצפון וירדתי עד לדרום עם עצירה של חודש בנפאל. את הטיול בהודו קינחתי בחודש  באיי אנדמן ומשם עברתי לצפון תאילנד, לאוס ו'גראנד פינאלה'  באיים המטריפים שבדרום תאילנד.
 

המקום שהכי אהבתי: קשה מאוד להצביע על מקום אחד שבו נהנתי יותר מהאחרים כי כל יום אני נתקף בחשק לחזור למקום אחר אבל אולי בכל זאת הכפר הקטן "קירינגנגה" שנמצא בהרי ההימאליה שלצפון הודו הוא המקום שהכי קשה לי להוציא מהראש... אם יש גן עדן - ככה הוא נראה...
 

עצה קטנה למטיילים: כשמטיילים עם חבר'ה חווים את החוויות ביחד ויש הרבה 'צחוקים' אבל נוטים לפספס הרבה מן ההוויה שלהמקום ולהסגר בפני אחרים. נסו לטייל לבד ותראו איך אתם חווים את הטיול באופן שונה לגמרי... טיול מהנה לכולם!!!!!!
 נגה פסו
    

 
 

הטיול שלי: טיילתי בהודו, תאילנד, לאוס, הונג קונג, קוריאה, יפן, ניו זילנד, לפלנד (פינלנד), מקסיקו, גואטמלה, אירופה המערבית וארה"ב. 

 

המקום האהוב עליי: חוף "אום ביץ'" ליד הכפר גוקארנה שבמדינת קרנאטקה (שצמודה לגואה). החוף שוכן בין ג'ונג'ל ירוק, עמק אדיר של עצי קוקוס וים כחול. באום ביץ' יש מסיבות בעונה (נובמבר עד אפריל), אבל אני נהנתי מאוד לבקר מחוץ לעונה ולהתחבר לשקט והשלווה של המקום: פרות משתזפות על החוף, דולפינים עושים סלטות במים, ונוף משגע!

 

טיפ קטן לדרך: העולם הזה כל כך גדול, ויש בו כל כך הרבה לראות, שכדאי לא להיתקע במקום אחד, אלא לנדוד ממקום למקום – להינות מכול העולמות, מכל התרבויות, לעשות כמה שיותר דברים לא צפויים ולפתוח את הראש להתנסויות חדשות ושונות. תעשו חיים משוגעים!!!
 מתן בר


הטיול שלי: תאילנד ולאוס (צפון וצפון). מלאוס נכנסתי דרך היבשה לסין. סין- ממחוז גוואנשי (קונמינג, ליג'יאנג,דאלי) אל יונאן. עשיתי את הבק-דורמהעיירה הקסומה שנגרילה אל צ'נגדו. משם לש'יאן, בייג'ין. דרומה על גווילין ויאנגשו שם גרתי כארבעה חודשים ולימדתיבביה"ס לאנגלית.

משם חזרתי אל שנגרילה שביונאן. דצ'ין- עשיתי את טרק ההקפה הקדושה של רכס הרי השלג "מיילי" הליכה ללא מפה וללאתיירים, אני ועוד שלושה חברים, טיבטי, חמור ועז קטנה, בעקבות הטיבטים העולים לרגלבמשך שבוע. משם חציתי לגבולות טיבט והגעתי ללאסה במסע טרמפים, מכפר לכפר, שנמשך10 ימים של הרפתקאות ומפגשים מדהימים עם אוכלוסיה כפרית מקומית. לאחר שבוע בלאסה המשכתי בטרמפים של כמה ימים לגבול נפאל ומשם לקטמנדו. נפאל- קניתי אופנוע וטיילתי במישורים הנפאליים, שמורות הטבע והיערות. רכבתי לאורךהמדינה על לגבול עם הודו (בנבסה) הודו- טיילתי על אופנוע מרישיקש לגבול המערבי עם פקיסטן. רג'סטן, ורנאסי, דלהי, בומבי, ועד גואה בדרום, קרנטקה, קודלי-ביץ'והאמפי. משך הטיול- הטיול הראשון היה 11 חודשים, שהם חודש בתאילנד-לאוס, 7 חודשים בסין, 3בהודו הטיול השני היה כולו בהודו, חודשיים וחצי.

 

יעד שאהבתי: סין- שנגרילה-  בגלל הנוף והמרחבים עוצרי הנשימה, בגלל האווירה הטיבטית הקסומה, ובעיקר בגללהחוויות האישיות שעברתי במקום הזה, המקומיים שהפכו לחברים טובים ותחושת המשפחהשעטפה אותי. הודו- ורנאסי- אחרי ההלם הראשוני ואחרי שבועיים שהייה המעטפת הקשוחה של העיר מתחילה להתקלף.להשאר במקום כזה במשך זמן ולהפוך לפחות "תייר" מאפשר להתאהב בו לחלוטין.

 

טיפ לטיול מנצח: קחו את כל הטיפים שנותנים לכם בתור המלצות והשתדלושלאלמלאאחריהן! הטיול הוא לא המחירים הזולים או הנופים היפים, אלא האנשים שתפגשו בדרךוהחוויות שתעברו עם עצמכם בטיול טוב אתם מגיעים ממקום למקום לא כמו שתכננתם, פוגשים את המקומיים ללאמתווכים ומגיעים למקומות שרק יד המקרה זימנה לכם.. כל תכנון סופו להשתבש, וטוב שכך....
 מאיה רווה


 

הטיול שלי: טיילתי בהודו, נאפל ותאילנד. משך הטיול ה"ארוך" היה כ- חמישה חודשים ואח"כ חזרתי פעם שנייה להודו לחודשוחצי ותאילנד חודש.

היעד שהכי אהבתי: חבל ראג'סטן בהודו, במהלך כל המסע שארך כחודש וחצי בינותלערים הקסומות של ראג'סטן, חשתי כאילו נלקחתי לארץ אגדות של סיפורים עתיקים וקסומיםעל עליבאבא ומנורת קסמים, אלאדין ואהובתו יסמין וכדומה. ראג'סטן על כל צבעיה הרביםוהיכליה הקדושים היתה עבורי המקום האוטנטי והמיוחד ביותר בטיול.
 

טיפ לטיול מנצח: לנסות ולהנות מהפרטים הקטנים לתת ביטוי לכל החושים, להריח, לגעת,להרגיש ובעיקר לפקוח את העיינים ולראות, היופי נמצא באישה הזקנה הפוסעת לאיטה ,נושאת סל על ראשה, בפרה המהלכת בטבעיות, גאה ואצילית באמצע רחוב סואן לא שמה ליבהלמתרחש סביב,בפרות המסודרים בערבוביה, בירקות שחלקם נמעכו על הרצפה. עמדו במקום בואתם נמצאים ותנו לרגע הקיים לחיות. 
 יפתח בן פורת


 

הטיול שלי: מונגוליה, תאילנד, הודו, נפאל, סין, ארה"ב, קנדה, מקסיקו וקובה.  21 חודשים!!

היעד האהוב עליי: הארץ אליה הכי נקשרתי היתה מונגוליה. היא גם זו שהשאירה בי את הרושם העמוק ביותר. המרחבים העצומים, שפע הנהרות והאגמים הצלולים, היערות הירוקים, האנשים החמים ומסבירי הפנים, צורת החיים הייחודית והיופי שבפשטות הפכו את מונגוליה בשבילי ליעד בלתי נשכח שהרצון לחזור אליו לא עוזב אותי לרגע. היעד המועדף עלי בתוך מונגוליה הוא אגם חובסגול וסביבתו. במקום זה ניתן לראות את הטבע בשיא הדרו, כאשר הרים רמים מקיפים את האגם האדיר, אשר סביבו שטחי מרעה רבים ויערות עבותים, ובכל מקום בע"ח מזנים שונים המסתובבים חופשי. מקום נפלא לטרק סוסים למספר ימים ולמפגש עם תרבות מרתקת.
 

טיפ לטיול מנצח: תהיו כמה שיותר גמישים. חשוב לדעת לאן נוסעים ולבוא מוכנים מראש, ועם זאת צריך לקחת בחשבון ששינויים בתוכניות קורים כל הזמן ושזה חלק ממה שעושה את הטיול לכל כך מעניין. איכשהו תמיד מהמצבים שנראים בהתחלה קשים ושעדיף היה לולא היו קורים, נוצרות בסופו של דבר החוויות הכי גדולות שלא תשכחו לעולם.
 נגה אשכר


 

מדינות בהן טיילתי (במזרח הרחוק): סין, תאילנד, טייוואן. משך הטיול: ארבעה וחצי חודשים (חיברתי את כל הטיולים יחד).
 

יעד ספציפי אהוב: קשה לבחור את היעד האהוב עליי ביותר, אבל אם אני צריכה לבחור אני בוחרת בשנגרילה שבפרובינציית יונאן היפה בסין. שנגרילה אינה הכפר הכי יפה שהייתי בו בסין, או הכי שוקק חיים, אבל האווירה במקום מיוחדת במינה, והנוף סביבה עוצר נשימה. העיר העתיקה בשנגרילה היא מקום מקסים, שבנוי מרחובות אבן בהם שוכנים בתי עץ הבנויים בבנייה מיוחדת האופיינית למקום. מרבית תושבי שנגרילה הם טיבטיים מסבירי פנים וחייכנים, וריקודי העם איתם בכיכר כל ערב הם אחת החוויות הכי מהנות שחוויתי בסין כולה. בשנגרילה יש הוסטלים קטנים וביתיים ומאוד נוחים, שכיף לקרוא להם בית במשך כמה ימים, ובתי קפה עם אוכל טעים, מקומי ומערבי. מה שהכי אהבתי במקום הוא נוף ההרים המושלגים והכפרים הקטנים והציוריים המשובצים בהרי האזור. ההרגשה בשנגרילה מיוחדת במינה, לדעתי.
 

טיפ קצרצר: שמרו על חיוך על השפתיים והמון סבלנות. בתמורה תקבלו יחס חביב וחוויות מטיול שלא תשכחו.

 ערן אוסישקין


 

הטיול שלי: סין! בערים: בייג'ינג, ליג'יאנג, צ'נגדו, גווילין, יאנגשו ושנגחאי.
 

המקום שהכי אהבתי בסין: יאנגשו - הנופים הכי יפים. אזור כפרי ושליו.

טיפ לטיול מנצח: תבואו עם ראש פתוח, סבלנות, תושיה ומצלמה טובה.

 אלון ברגבאום


 

הטיול שלי: טיילתי בתאילנד-לאוס-קמבודיה-וייטנאם למשך 4 חודשים.
 

היעד שהכי אהבתי בטיול: לאוס! בגלל האותנטיות, הנופים המרהיבים והאטרקציותו סאפה שבוייטנאם בגלל האנשים המיוחדים והאוירה יוצאת הדופן. היעד הספציפי בלאוס הוא 4000 האיים כיוון שזהו מקום מרהיב בעל עוצמות טבע קסומות.
 

הטיפ שלי לטיול מנצח: לפתוח את הראש ולתת לדברים לקרות לכם, כך תצברו חוויותשבחיי היום יום קשה יותר לצבור.

 טל כרםהיעדים בהם טיילתי: הודו, תאילנד, וייטנאם, לאוס, קמבודיה ונפאל.

היעד שהכי אהבתי: קו סמוי בתאילנד! שם עשיתי אגררוף תאילנדי ומבחינתי זה היה שיא השיאים של הטיול..

טיפ שלי לטיול מנצח: דברו עם מקומיים! רק משיחה אחד על אחד עם המקומיים אפשר באמת ללמוד על התרבות הקסומה של המזרח הרחוק.

  יובל דובבהטיול שלי: 8 חודשים בהודו.

 

היעד שהכי אהבתי: גואה... ואין מה להרחיב :-)

טיפ לטיול מנצח: חפשו את הספורט האתגרי בכל יעד אליו אתם מגיעים, תחוו דברים שלא חוויתם מעולם!