עוד על ואנג ויאנג

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

ואנג ויאנג

ואנג ויאנג, לאוס

ואנג ויאנג (Vang Vieng) היא העיירה הפופלארית ביותר בקרב תרמילאי לאוס ושוכנת למרגלות מצוקי קרסט מרהיבים המעניקים לה מראה ציורי. גולת הכותרת של המקום היא הגסטהאוסים הקסומים עם ערסלים הפונים אל הנהר ושייט האבובים המרגיע (עם בירה ביד...), עליו בטח שמעתם מחבר'ה שהיו שם.
 

מה עושים בואנג ויאנג?
ואנג ויאנג מציעה למבקריה מגוון רחב של אטרקציות והמומלצות יותר שבניהן הם שייט אבובים המפורסם בנהר הנאם סונג שעובר צמוד לעיירה וביקור בלגונות ובמערות הסמוכות. מומלץ גם לקחת קטנוע ולסייר בכפרים שבסמוך לעיירה. המקומיים מקסימים והנוף משגע! פה ושם תפגשו במקדשים יפים ונזירים מחוייכים. העיירה משלבת את אורח החיים הרגוע של המזרח יחד עם ה 'פאן' של העולם המערבי באופן מושלם וכך תוכלו למשל, לצפות בפרק של "הסימפסונס" או "חברים" כשבידכם שייק מנגו, על רקע שקיעה עוצרת נשימה בין ההרים הקרסטים. זו כנראה הסיבה לכך שואנג ויאנג משמשת לתרמילאים רבים עיירת נופש ומנוחה מן הטיולים הרגליים המפרכים.

שעות הערב בואנג ויאנג
בערב מתכנסים כולם בפאבים או בזולות של המסעדות בעיקר ברחוב הראשי. יש סנוקר, יש אלכוהול מכל סוג וספריית וידאו והחבר'ה מחליטים בעצמם איזה סרט יוקרן ברקע... המוצלח ביותר מבין הפאבים הוא ה"Smile"  שבו עורכים לעיתים קרובות קומזיץ  ומסיבת ריקודים קטנה.

 

עדכון לגבי חיי הלילה בואנג וייאנג

נכון לעכשיו נסגרו כל הפאבים שבואנג ויאנג לאורך הנהר לפחות למספר חודשים ומה שכן פתוח נסגר עד חצות.  זו החלטה של השלטונות המקומיים בעקבות מותם של שלושה תיירים באזור.

חרקים ויתושים...
כשתשבו עם ספר ובירה במרפסת החדר בשעות הלילה יקפצו לביקור גם מיני חרקים מעופפים, יתושים ועכבישים שלא ראיתם בשום מקום אחר... עוד מאפיין מפורסם של לאוס. רצוי להתמרח בחומר דוחה יתושים ולהכין את הכפכף...