עוד על אולן בטאר

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

אולן בטאר

אולן בטאר, מונגוליה

אולן בטאר (UlaanBaatar), או בקיצור UB, הינה בירת מונגוליה, והעיר המפותחת והמודרנית ביותר השוכנת בארץ רחבת ידיים זו. פיתוח זה בא לידי ביטוי הן במובן הכלכלי של המילה (ריכוז הבנקים הגדולים, חנויות שונות, שירותי בריאות, אספקת מרבית מקורות התעסוקה), הן במובן הפוליטי (הימצאות בניין הפרלמנט המונגולי, שגרירויות רבות ומוסדות שלטוניים אחרים) והן במובן התרבותי (ממסעדות רבות ומגוונות, מוזיאונים שונים, ועד למופעי פולקלור מיוחדים).

המטיילים באולן בטאר

העיר אולן בטאר היא המקום המתוייר ביותר במונגוליה, ומטיילים רבים (גם קבוצות מאורגנות ומשפחות, אך בעיקר תרמילאים והרפתקנים) פוקדים אותה, כאשר רובם המוחלט מגיע בחודשי הקיץ.

קצת רקע על אולן בטאר

את העיר אולן בטאר (או בפירושה המילולי "לוחם אדום"– על שם הלוחמים הרוסיים האדומים שהחזירו לעיר את עצמאותה ביולי 1921 יחד עם מספר לאומניים מונגולים ובראשם שאקבטאר) מאכלסים כיום כ-800000 אלף תושבים, כמעט שליש מאוכלוסיית מונגוליה כולה (המונה כ 2.8 מיליון נפש). העיר שוכנת בעמק שבו עובר נהר טול המפורסם (the Tuul river), צפונית לשרשרת ההרים בוגד אול (Bogd Uul).

 

טיפים אחרונים לפני היציאה לאולן בטאר

1. מומלץ לבוא עם מספר צילומים של הדרכון והוויזה שקיבלתם, לא רק בגלל החשש שהוא יאבד, אלא גם בגלל שיש צורך לעיתים במסמכים אלו על מנת לקבל פרמיטים שונים (אישורי כניסה לאזורים מסוימים).

2. אין מה לפחד להגיע למונגוליה לבד. באולן בטאר ישנם תיירים רבים אשר בקלות ניתן לחבור אליהם, אם רק תרצו בכך.