עוד על טרז'ר ביץ'

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

טרז'ר ביץ'

כך נקראת רצועת החופים הבתוליים המשתרעת באיזור סנט אליזבת' שבחוף הדרומי, והשם אינו מקרי-  טרז'ר ביץ' (Treasure Beach)- כשמה כן היא- אוצר אמיתי של חולות זהובים, מפרצים קטנטנים וכמעט פרטיים, שוניות אלמוגים צבעוניות, כפרי דייג פסטורליים, אווירה שקטה ודוכני פירות טריים שנאספו בבוקר ע"י נשות הכפר היישר מהגבעות.

אם יש עוד מקום כזה בג'מייקה- קרוב לוודאי שהוא כבר מזמן הפך למלכודת תיירים אחת גדולה, רצופה בריזורטים ועמוסה במפעלי תיירות תאבי רווח. אבל לא טרז'ר ביץ'! בעוד שהערים הגדולות ערוכות לקליטה מתמדת של תיירים בקבוצות גדולות, הרי שטרזר ביץ' נמצאת מחוץ למסלול הטיול הטיפוסי, וחוץ מכמה מלונות ווילות להשכרה, חופיה עדיין נותרו בתוליים ומבודדים יחסית, וחפים מכל סימפטום של התמסחרות.  לפיכך האוצר האמיתי שמציעה טרז'ר ביץ' הוא ההזדמנות לראות את ג'מייקה שמעבר לריזורטים ואתרי התיירות, ג'מייקה האותנטית, שבה אנשים פשוטים (וחברותיים בצורה יוצאת-דופן), החיים את החיים הפשוטים ויוצאים מדי בוקר מביתם הקטן על מנת לקטוף פירות או לדוג את ארוחת הערב.
 

למי טרז'ר ביץ' יתאים?

טרז'ר ביץ' היא בסיס טוב לצאת ממנו לטיולים בכפרים סמוכים ובטבע היפהפה של איזור החוף הדרומי, וכאמור, לביקור בה יש גם ערך מוסף של בידוד-יחסי ושל היחשפות לאורח חיים מיוחד ופשוט. תיירים שברשותם זמן קצר להקדיש לג'מייקה נוטים לרוב להתמקם במעצמות התיירות- מונטגו-ביי, אוצ'ו ריוס ונגריל. המקומיים,לעומת זאת, נמשכים יותר לכאן ולכל איזור החוף הדרומי, המספק להם חופים בתוליים, מחירים נמוכים ויחס משפחתי מצד המקומיים. למעשה המקומיים עד כדי כך חברותיים שאם פקדתם את בית העסק שלהם פעמיים ברציפות, זה בשבילם כבר מספיק כדי לחבק אתכם לשלום בצאתכם. אם כבר הספיקו לכם האטרקציות הימיות וחיי הלילה בשאר הערים, אתם מוזמנים לבדוק את השקט של טרז'ר ביץ'.