עוד על טיקאל

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

טיקאל

טיקאל, גואטמלה

אוף... מדהים!! טיקאל (Tikal) היא עיר המאיה העתיקה והחשובה ביותר בזכות מבניה המונומנטליים, השוכנת במעמקי הג'ונגל. אלפי מבנים עוצרי נשימה, שרובם עדיין לא נחשפו, ניצבים בשמורה בת ה-550 קמ"ר. אלו הם שרידי העיר המפוארת שהוקמה בסביבות 700 לפנה"ס, וננטשה באורח מסתורי 1600 שנה מאוחר יותר. ייחודו של האתר הוא בחיי הג'ונגל העשירים שיפגישו אתכם עם כ-300 מיני ציפורים, קופים, עכבישי ענק, מיני יונקים וזוחלים רבים, ואינספור סוגי צמחייה מרהיבים. ניתן לבקר באתר באופן עצמאי או בסיור מאורגן (מומלץ סיור הזריחה), ובכל מקרה עם מדריך מקצועי שיעשיר את החוויה. הצטיידו באוכל ומים, פנס, נעלי הליכה וכיסוי לגשם.

העונה הטובה לביקור בטיקאל
בעיקרון ניתן לטייל כאן כל השנה,  אך הכי כדאי  להגיע לטיקאל מדצמבר עד פברואר – העונה היבשה והקרירה יחסית. פחות חום, פחות גשם ופחות יתושים...
 

הגעה לטיקאל: כ-70 ק"מ מפלורס, כשעה וחצי נסיעה. קולקטיבוס (מוניות שירות) נוסעים אל האתר החל מ-05:00 מדי כשעה, וחוזרים אל פלורס החל מ-12:00 ועד 18:00.
מחיר: דמי כניסה 150 קצאל לאדם בעונת השיא (כרטיס כניסה אחרי השעה 15:00 תקף גם ליום המחרת). ילדים מתחת לגיל 12 בחינם. שירותי מדריך 10$ (כ-75 קצאל) לאדם. טיול מאורגן (כולל הסעה הלוך וחזור, מדריך ודמי כניסה) 170-250 קצאל (תלוי בתקופת השנה).
אתר אינטרנט: www.tikalpark.com
 

קאנופי בטיקאל!
אומגה מעל צמרות הג'ונגלים בפארק הלאומי טיקאל. תוכלו לגלוש בין העצים ובעלי החיים ולהביט על טיקאל מלמעלה. קיימת גם מערכת גשרים תלויים, בגובה של 20-30 מ' מעל האדמה. ניתן לשלב לפני או אחרי הטיול בעתיקות, ומומלץ לכל הגילאים. התענוג עולה 30 דולר לאדם...
אתר אינטרנט: www.canopytikal.com