עוד על סמוק שמפיי

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

סמוק שמפיי

סמוק שמפיי, גואטמלה

סמוק שמפיי (Semuc Champey) הוא אחד הדברים היותר יפים שיצא לכם לראות בעולם! בריכות מים בצבע טורקיז כמעט מסנוור מיופי, הנשפכות אחת לשניה לאורך מאות מטרים. אין מטייל בגואטמלה שמוותר על המקום – אז אתם חייבים להגיע! יוצאים לכאן מלנקין מוקדם מאוד בבוקר, מטפסים על המון מדרגות עץ אל נקודת התצפית, מתנשפים המון (קצת כושר לא מזיק) ומגיעים אל המקום ממנו נשקף הנוף המדהים של הרים אדירים, טבע בלי סוף, נהר ולמטה בוואדי, בריכות הטורקיז המטורפות ביופיין. אחר כך יורדים והולכים לרחוץ בבריכות המדהימות והמפלים שבניהן. הטבע בשיאו! פירוש השם "סמוק שמפיי" אגב, הוא מים חודרים בסלע. לאמיצים בניכם – נסו את הסיור המודרך אל פנים המערה...

אז איך מגיעים לסמוק שמפיי?
האתר נמצא כ- 10 ק"מ מלנקין. עם כל רכב היוצא לכיוון, אותו מומלץ לתפוס בשעות הבוקר המוקדמות מחוות אל רטירו (El Retiro) או ממרכז העיירה (10-15 קצאל לכיוון אחד). הנסיעה קצת קופצנית.. צאו מוקדם! לפני כל התיירים.

וקצת על מחירים...

דמי כניסה לאתר 30 קצאל לאדם. כ-120 קצאל לאדם לטיול מאורגן כולל הסעה, מדריך ודמי כניסה לסמוק שמפיי ולמערות לאס מאריאס (Las Marias).

שעות פעילות: 08:00-18:00

אתר אינטרנט: www.semucchampey.com

סיור מאורגן למערה

אם אתם קלסטרופובים – תוותרו, אך זו חוויה די מדהימה. ניתן לצאת לכאן בסיור מאורגן שמשלב את נקודת התצפית והבריכות, אך גולת הכותרת היא "מסע" אל פנים המערה הסמוכה, נכנסים בקבוצה עם נרות, ביד אחת מגששים ואוחזים  - וביד השניה מחזיקים את הנר. ככה זה במהלך כשעה וחצי! מטפסים פה ושם על סולמות ומדרגות, עוברים מפלים ולבסוף מגיעים לנקודה ממנה קופצים למים וחוזרים מאותה הדרך. הסיור עם מדריך בלבד.