עוד על רבנטדור

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

וואי-וואש בפרו באוקטובר

שלום לכולם, אני מעוניין לעשות את הטרק ...

המלצות לתכנון טיול בברזיל בזמן הקרנבל

הייתי מעניין לקבל מידע על טיול לברזיל למשך 18 ...

רבנטדור

רבנטדור (Reventador) הינו הר געש פעיל ממוקם במרחק של כ-95 ק"מ מזרחית לעיר קיטו (Quito) וממוקם על רכס הרי האנדים, בחלק המזרחי אשר נשפך אל אזור האמזונאס, אל השמורה האקולוגית קיימבה –קוקה (Cayambe-Coca Ecological Reserve). במשך ההיסטוריה ישנם 25 תיעודים להתפרצות של הר הגעש רבנטדור החל משנת 1541. כאשר ההתפרצות האחרונה שדווח עליה הייתה בשנת 2007. אחת ההתפרצויות הגדולות ביותר שידע ההר והמפורסמות יותר מהתקופה האחרונה התקיימה בשנת 2002, אשר התקיימה אחרי 26 שנים שבו הר הגעש היה רדום. בכדי להבין את גודל העוצמה שבהתפרצויות הר הגעש, נציין שבחלק מההתפרצויות חלקי אפר ממנו הגיעו עד קיטו (Quito)!
 

טיפוס על הר הגעש רבנטדור

הר הגעש רבנטדור נמצא בפארק רבנטדור אשר שופע ביערות גשם סבוכים וגבוהים. ההר נישא לגובה של כ-3,561 מטרים. המטיילים המגיעים לכאן מטרקים במשך כ-4-5 ימים ברחבי הפארק ואף מטפסים כלפי מעלה ומתקרבים אל הר הגעש. תוכלו להבחין מדי פעם תוך כדי טיול ביערות, כי ישנם שרידים להתפרצויות השונות במשך השנים. באזורים בהם תראו מעין "קרחות", צמחייה נמוכה כתוצאה משריפת הלבה ואזורים סלעיים יותר, תדעו כי לבת הר הגעש הגיעה לאזורים אלו. האזור של הפארק גדול למדי, וניתן בקלות להסתבך בו למרות הקרבה היחסית אל הדרך הראשית (כ-8 ק"מ) השכרת מדריך מומלצת מאד! מעבר להתמצאות, מדריך גם יוכל לספק מידע מעניין על המקום וההיסטוריה שלו. כאמור, ניתן גם לטפס כלפי מעלה ובכך גם להתקרב אל הר הגעש, תוכלו לראות כיצד הנוף משתנה במשך הטיפוס. כמות העצים הולכת ופוחתת ובמקום רואים אזורים בוציים יותר וסלעיים יותר.

לאלו מכם שמתכננים לטפס קחו בחשבון כי הוא לא קל! נמליץ להצטייד במצ'טות, מגפיים, ביגוד חם (הלילות קרים מאד ועוד יותר כשאר מטפסים כלפי מעלה), ציוד מחנאות, אוכל מים והכי חשוב, אל תטפסו ללא מדריך! (נכון, כבר אמרנו, אבל זה באמת חשוב). משך הטיפוס יהיה בין 4-6 שעות תלוי בקצב הטיפוס.

 

סוכנות אמינה וותיקה שניתן להעזר בה היא אקוודוריאן ג'ורניז Ecuadorian Journeys, סוכנות המנוהלת ע"י ג'ונתן האל (Jonathan Hall), המדריך סיורים ברחבי אקוודור בכלל וברבנטדור בפרט כבר שנים.

טלפון: 8221 323 2 593

אתר אינטרנט: www.ecuadorianjourney.com

כמו כן, בכפר רבנטדור תוכלו למצוא מספר מדריכים נוספים המצויידים בציוד הדרוש לטיול מסוג זה. חפשו בכפר את הוטל אמזונאס (Hotel Amazonas), שם בקשו את אדגר אורטיז (Edgar Ortiz).

בסוכנות התיירים באזה (Baeza), בקשו את לואיס ויטארי (Luis Viteri).

אתר אינטרנט: www.thebestofecuador.com