עוד על שמורת רלייהאוולן

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

שמורת רלייהאוולן

באזור סורניאם ניתן למצוא מספר שמורות טבע מיוחדות המרהיבות ביופיין. אחת משמורת הטבע הידועות בסורינאם היא שמורת רלייהאוולן (Raleighvallen), הידועה גם בשמה כראליפולז (Raleighfalls), על שום המפלים שבשמורה.

 

רלייהאוולן היא שמורת הטבע ההממוקמת בצד הדרומי של נהר קופנאם (Coppename River). השמורה הינה שמורת רחבת ידיים המשתרעת על רוחב של 5600 קמ"ר.  לפני מספר שנים הארגון הבינלאומי לשימור הסביבה תרם מענק על סך מיליון דולר ובזכות מענק זה השמורה התרחבה והתפתחה, הוקצה לה שטח נרחב מיער הגשם של סורינאם וכיום קרויה בשם "שמורת הטבע של מרכז סורינאם".  למטיילים באזור נוכל לספר כי בשמורה ניתן לטייל ולראות סוגים שונים ומיוחדים של צמחייה, בעלי חיים, ציפורים, קופים, סוגים שונים של תוכים טרופיים, ניתן למצוא כ- 400 סוגים שונים ביניהם ה- Macawוה- Parrot. כניסת התיירים למקום תהיה מאיי פונגו Fungo Island(נמצאים באזור מרכז נהר קופנאם), שם נמצא האזור הראשי של השמורה ממנו מטיילים יכולים להיכנס לרחבי השמורה.

 

ההגעה אל השמורה היא לא פשוטה, אך למי שמעוניין להגיע אל האזור המרהיב הזה יש 2 דרכים עיקריות. האחת הגעה ע"י טיסה. ודרך שנייה (וחסכונית יותר) היא הגעה אל איי הפונגו דרך שיט האורך כ-4 שעות ומשם ההגעה תהיה ע"י רכב באופן עצמאי.