עוד על קצלטננגו

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

קצלטננגו

קצלטננגו,   גואטמלה

קצלטננגו (Quetzaltenango) היא העיר השניה בגודלה בגואטמלה ומוכרת גם בשמה המקורי שנתנו לה בני המאיה - שלה (Xela). שלה אותנטית מאוד ומרתקת מבחינה תרבותית - ברחובות תפגשו בלבוש המסורתי ותוכלו להכיר מקרוב את הגואטמלים החביבים שגרים בה.

 

פארקה סנטרו אמריקה – מתחם המטיילים

העיר מחולקת לעיר העתיקה והעיר החדשה, רוב רובם המוחלט שלהמטיילים מעדיפים להתקמם בעיר העתיקה, בה אפשר למצוא אכסניות טובות וזולות, מסעדות,אינטרנט, בתי קפה, בניינים מעניינים, סוכנויות טיולים ועוד. למרות ששלה היא עיר גדולה, האווירה בה שלווה והיא אינה צפופה כמו גואטמלה סיטי ומחשבת לרגועה יותר, חננית ומתויירת. לצד שלוות הרים גדולה תמצאו מגוון מסעדות, חיי לילה מגניבים, תיאטרון,  בתי ספר ללימוד ספרדית ועוד.

רבים אוהבים ללמוד ספרדית דווקא כאן ולא באנטיגואה, כי כאן אפשר ממש לתרגל... שלה מהווה נקודת התחלה טובה ליציאה לטרקים באיזור, אל הערים ואף עד לאזור אגם אטיטלן, לכן תמצאו בהסוכנויות טיולים רבות דרכן ניתן לצאת לטרקים עם מדריך צמוד, לקבל הסברים על טרקים, ולשכור ציוד.


לימודי ספרדית בהנחה לישראלים

רצוי ומומלץ לקחת קורס ספרדית בשלה - גשו אל בית הספר לספרדית בשם  El portal spanish school xela.

הגיעו אלינו  הרבה חוות דעת מעולות על קורס הספרדית שהם מציעים בהנחות מיוחדות לישראלים.

 

בית ספר נוסף ללימוד ספרדית

celas maya - בית ספר ברמה בינלאומית עם תעודה ממכון ספרדי, למידה אחד על אחד בגינה ירקרקה עם בית קפה, ספריה, חדר טלויזיה ואפילו טרקים לסוף השבוע.  ממוקם מערבה מהפארק המרכזי 3 בלוקים לאורך רחוב 6. מומלץ!