מדבר הפיניקלס

מדבר הפיניקלס, אוסטרליה

מדבר הפיניקלס (Pinnacles Desert) הנמצא בפארק הלאומי נאמבאנג, הוא תופעת טבע מיוחדת במינה ומרהיבה, של שטח מדברי צהבהב וחולי, ממנו מזדקרים עמודי סלע גיר משונים מאוד למראה, בגדלים וגבהים שונים, הגבוהים בהם מגיעים לכ – 5 מטרים והקטנים ביותר בגובה כמה סנטימטרים בלבד. תרמילאים המטיילים בחופה המערבי של אוסטרליה, המהווה יעד מקסים אך פחות פופולארי מאזורים כמו החוף המזרחי ומרכז אוסטרליה, מגיעים לאתר זה פעמים רבות במהלך טיולם באטרקציות המרכזיות שיש לאזור המיוחד הזה להציע. טיולים מאורגנים רבים היוצאים מפרת' ונמשכים כמה ימים לרוב עוצרים במדבר הפיניקלס המיוחד.

 

רקע על מדבר הפיניקלס

עמודי אבן הגיר המכסים את מדבר הפיניקלס נוצרו מחומר ממנו בנויות קונכיות המצויות בים, החומר הזה, ככל הנראה, נסחף ועף בעזרת הרוח לשטח המדבר, והגשם והטל חלחלו עם השנים על גבי החומר והטמיעו אותו בתוך דיונות החול במקום. לאט לאט החומרים נצמדו והתקשו ועליהם נוצרה שכבה שסייעה להם להתמצק, וכך עם השנים ובעזרת החול במקום וגבישי הקווארץ אשר בחול, נוצרו סלעי אבן הגיר אותם רואים כיום.

 

אופן הטיול במדבר הפיניקלס

ניתן להגיע למדבר הפיניקלס על ידי הצטרפות לטיולים מאורגנים באזור החוף המערבי, הסוקרים את האטרקציות באזור. טיולים רבים היוצאים מפרת' למשך 3 ימים ומעלה יעצרו באתר מרשים זה. כמו – כן ניתן להגיע למקום בצורה עצמאית, על ידי רכב רגיל אותו תחנו בכניסה למקום. אם אתם מגיעים למקום בצורה עצמאית, מומלץ במיוחד להגיע בשעות היום ולהישאר לראות את השקיעה, הנותנת למדבר אור מיוחד, וכן גורמת לכך שהסלעים יטילו צל בצורות משונות ומעניינות. בסופי השבוע ובחגים המקומיים האתר עשוי להיות מלא וצפוף למדי. כניסה לפארק עולה $ 10.