מאנקי מיה

מאנקי מיה,  אוסטרליה

מאנקי מיה (Monkey Mia) היא שמורת דולפינים מיוחדת במינה הנמצאת בחוף המערבי של אוסטרליה, בנורת'רן טריטורי. תרמילאים רבים, המגיעים למערב, מבקרים בשמורת מאנקי מיה, לעיתים בצורה עצמאית ולעיתים במסגרת טיולים באטרקציות המרכזיות של החוף המערבי של המדינה. בשמורת מאנקי מיה יש מי טורקיז צלולים ויפים, חולות זהובים, והאטרקציה המרכזית הם הדולפינים אשר אינם חוששים להתקרב לאנשים, במיוחד בשעות ההאכלה והמשחק הנערכות שם כמה פעמים ביום. ביקור של כמה שעות בשמורת מאנקי מיה מאוד מומלץ לאלו מכם המגיעים לחופה המערבי של אוסטרליה.
 

רקע על מאנקי מיה

שמורת מאנקי מיה קיימת מאז שנות ה – 60' של המאה ה – 20', אז, לפי גרסה אחת, גילתה אישה אשר חיה באזור כי באזור חוף מאנקי מיה חיים דולפינים אשר אינם חוששים להתקרב מאוד לחוף הים במקום. לפי גרסה אחרת, דייגים מקומיים האכילו את הדולפינים מדי יום כך שאלו חזרו לחוף כל הזמן. מלבד היות השמורה אטרקציה חשובה ומרכזית של מערב אוסטרליה ואוסטרליה בכלל, המושכת אליה מבקרים מרחבי היבשת ומרחבי העולם בכל שנה, היא מקדישה משאבים לשמירה על אוכלוסיית הדולפינים המגיעה למקום. ישנה אפשרות לא רעה להצטרף לטיולים מאורגנים של חברות בקפקר'ס במערב אוסטרליה, המציעות את מאנקי מיה כאחת האטרקציות המרכזיות בטיול. טיולים כאלה, לרוב, נמשכים בין 3 ל – 7 ימים, והם מאוד מוצלחים בדר"כ, במיוחד לאלו מכם המטיילים לבד, ומעוניינים לפגוש מטיילים אחרים, או לאילו מכם שאין להם רכב המאפשר להם לטייל באופן עצמאי. טיולים מאורגנים אלה כוללים אוכל, לינה ודמי כניסה לאתרים.

 

אז מה עושים כאן?

בשמורת מאנקי מיה יש זמני האכלה קבועים לדולפינים, הנערכים מספר פעמים ביום, לשמחת המבקרים. בזמן זה תוכלו לעמוד במים הרדודים במקום, והדולפינים יתקרבו אליכם, כך שלעיתים תוכלו ללטף אותם קלות או להאכיל אותם, אם תיבחרו מבין התיירים במקום – אך רק במזון שהמדריכים בשמורה יתנו לכם, על מנת שלא לפגוע בדולפינים. בשמורה יש מרכז מבקרים המציע מידע רב ומעניין על השמורה, סרטונים ותצוגות חינוכיות על צורות ההתנהגות השונות של הדולפינים ואורח חייהם. כמו כן חיים בשמורה גם בעלי חיים מעניינים אחרים פרט לדולפינים, אם כי הם מקבלים פחות תהילה מהם, כמו עופות שונים, קורמוראנים גדולים המהלכים בין המבקרים על החוף ועוד. ניתן לטבול בים באזור, ליהנות מאזורי בר – בי – קיו ולבקר בחנות המוכרת מוצרי מזון ומזכרות. כמו כן, כיף לשבת על החוף היפה ולהתחמם בשמש הנעימה במקום, עם כוס שתייה צוננת בידכם.