עוד על מרידה (מקסיקו)

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

מרידה (מקסיקו)

מרידה (Mérida) היא בירת מדינת יוקטאן המקסיקנית ומונה כמיליון איש. העיר, שנוסדה בשנת 1542, מצטיינת בבנייה קולוניאלית ונמצאת כ- 4 שעות נסיעה מקנקון בלבד. מרידה מכונה גם "העיר הלבנה" בזכות השימוש באבני סיד וצבע לבן בארכיטקטורה שלה.  האנשים בעיר ידועים בחום ובלבביות שהם מקרינים אחד כלפי השני וגם כלפי התיירים, וישנה תחושה, למרות גודלה של מרידה, שמדובר בעיר בעלת קהילה משפחתית ומאוחדת. כמו כן, מרידה היא מרכז תרבותי פעיל ובאמתחתה מוזיאונים, גלריות לאומנות, בתי קולנוע ועוד.
 

סופי השבוע של מרידה
מרידה לא כל כך פופולארית בקרב מטיילים ישראלים, אך אם תגיעו לכאן, נמליץ לכם על יומיים עד שלושה, בסוף השבוע. יש כאן מסורת של שנים, במסגרתה בסופי השבוע ממש סוגרים את הרחובות, הכל הופך לשוק צבעוני עם המון אנשים, הופעות, מאכלים, שירים וריקודים מסורתיים. מרכז החגיגה קורה בפלאזה המרכזית, פאלזה גראנדה. למרות שהעיר נכבשה לפני יותר מ-400 שנה ע"י הספרדים, עדיין ניכרים בעיר ובתושביה סממנים חיצוניים של תרבות המאיה המקסיקנית, דבר הבא לידי ביטוי בלבוש, בשפה ובחגים המסורתיים הנחגגים מידי שנה.   

קנו כאן ערסל!
מרידה היא עיר הערסלים הבלתי מעורערת של מקסיקו. כאן, תוכלו למצוא עשרות סוגים של ערסלים שונים, בצבעים שונים וצורות שונות ואפילו בהתאמה אישית (!). המוכרים מתייחסים לממכר הערסלים כאן ברצינות רבה וישמחו לנאום לכם ארוכות על כל ערסל וערסל.