עוד על מאצ'ו פיצ'ו

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

מאצ'ו פיצ'ו

מאצ'ו פיצ'ו, פרו

מאצ'ו פיצ'ו (Machu Picchu), "הפסגה העתיקה" הוא אחד מאתרי הארכיאולוגיה המרשימים ואפופי המסתורין בדרום אמריקה, וסימלה המוכר ביותר של אימפריית האינקה. המקום נבנה במאה ה-15, כשהאימפריה עוד הייתה בשיא פריחתה התרבותית והשלטונית, וננטש כמאה שנה מאוחר יותר עם הכיבוש הספרדי שהביא לנפילתה. המאצ'ו פיצ'ו, המרוחק כ 70 ק"מ מקוסקו, יושב בין רכסי הרים מעוטרים יערות לרוב, ונופי כיפות מושלגים המתעתעים בקו הרקיע. האתר קסום ומעורר השראה. מבני האבן בו הם עדות לארכיטקטורה יוצאת מן הכלל אותה הנהיגו בני האינקה, ואתרי הפולחן שבאתר מלאי אנרגיה רוחנית מיוחדת במינה.

האתר נחשף ב 1911 על-ידי החוקר היירם בינגהאם ובעזרתם של בני המקום. עד אותה עת המקום היה עטוף ג'ונגל ומסתורין ומעטים ידעו על קיומו. גם היום ישנן סוגיות לא פתורות לגבי ההשתייכות הדתית והחברתית של המאצו' פיצ'ו ו"האגדות" הרבות יוצרות שרשרת מרתקת שכל חרוז בה הוא כפלא היסטוריה הנשאר בגדר חידה. הנוף עוצר הנשימה שסובב את האתר מוסיף לו קסם מיסטי ומעצים את הרגשות. אונסק"ו, שהכריז על המאצ'ו פיצ'ו כאתר מורשת עולמית, בשנת 1983, תיאר אותו כך: "יצירת אומנות ארכיטקטונית מושלמת ועדות ייחודית לציוויליזצית האינקה".

המאצ'ו פיצ'ו הוא אתר מופלא שחובק בתוכו היסטוריה, דת, ומסתורין גם יחד, ומושך אליו אנשים מכל העולם. היפה במקום, מעבר לארכיטקטורה המושלמת שיצרו בני האינקה, ומעבר ל"אגדות" הרבות שסופרו, זה הנוף הסובב את האתר ומעצים את נוכחותו. מצוקי הגרניט האדירים בגובהם, נהר האירובאמבה העצום, והצמחייה הירוקה כל-כך שמכסה את רכסי ההרים האימתניים. מומלץ להצטרף לסיור מודרך באתר, זה מראה צדדים נוספים של המקום שלא תוכלו לפרש בעצמכם.
 

אחת מנקודות התצפית הטובות על האתר היא מבקתת השומר. כדי להגיע לשם פנו שמאלה מיד עם הכניסה. שביל האינקה נכנס אל האתר מתחת לבקתה. בהמשך תיווכחו בעבודת סתתות יוצאת מגדר הרגיל במקדש השמש, שמתחתיה מערה טבעית בה נחצבו מדרגות ומזבח. מקדש אינטיווטאנה הוא המקדש המרכזי, ובו "שעון שמש" ששימש, כך אומרים, לקביעת עונות השנה. האתר מרשים ונחמד לעקוב אחרי כל האתרים ואף מתחמי המגורים הפשוטים לכאורה.

 

מחיר: 35 דולר כניסה לאתר. 50% הנחה לסטודנטים עם כרטיס ISIC מקורי.

שעות פעילות: שעות הפעילות משתנות עם העונות. האתר פתוח בין 07:00-17:00 ברוב השנה.