עוד על לגונה צ'קבאל

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

לגונה צ'קבאל

לגונת צ'יקאבאל (Laguna Chicabal) היא מקום ייחודי ויפהפה בגואטמלה, אגם הממוקם בלועו של וולקאן צ'יקאבאל, בגובה הרב של 2,712 מטרים מעל פני הים. הלגונה חשובה ומקודשת עבור בני המאם ובני המאיה. בני המאם מחשיבים אותה למרכז העולם. במהלך השנה נערכים במקום טקסים על ידי מקומיים החיים בסביבות הלגונה ומשמרים את המסורת העתיקה של אבותיהם, בני המאיה. בתחילת מאי, בסביבות היום השלישי לחודש, ובשבוע הראשון לחודש בכלל, נערכים בלגונה טקסים מיוחדים, אך עדיף שלא להגיע למקום משום שהכוהנים ועורכי הטקסים אינם מעריכים מטיילים סקרנים הצופים בטקסיהם. תוכלו לראות תזכורות לפרחים ולמנחות אשר הונחו באזור הלגונה בעבר. אזור לגונת צ'יקאבאל מיוער ומרשים, ולעיתים העננים מתיישבים על קצוות העצים ויוצרים מראה מיוחד ומרשים למקום. שמרו על ניקיון האזור ואם נערכים טקסים בקרבתכם – אל תתקרבו יותר מדי ואל תצלמו מקרוב את המתפללים.

 

הגעה: ניתן להגיע ללגונת צ'יקאבאל מהכפר סן מרטין צ'ילה ורדה (או, בשמו האחר - סן מרטין סאקאטפקס), אך תאלצו ללכת כשעתיים, בהם תטפסו לנקודת תצפית ותרדו במורד מאות מדרגות עד לאגם כמו כן ניתן להגיע ללגונה במיניבוסים היוצאים מהעיירה קצלטננגו, ולרדת בנקודה ממנה יש הליכה של כשלושת רבעי שעה. ההליכה אינה קשה. בררו מראש את זמני המיניבוסים הלוך וחזור והצטיידו במפה טובה של אזור הלגונה. מומלץ לצאת מוקדם בבוקר.

לינה במקום: מטיילים המגיעים ללגונת צ'יקאבאל לרוב אינם נשארים ללון בה, אולם ישנה אפשרות להקים אוהל במקום, בחלקות מיוחדות המיועדות לכך. במקום יש גם שולחנות פיקניק.