קינגס קניון

קינגס קניון, אוסטרליה

קינגס קניון (Kings Canyon -Watarrka), הידוע גם בשם הפארק הלאומי ווטארקה, הוא אטרקציה מוכרת ומפורסמת של הנורת'רן טריטורי ומרכז אוסטרליה בכלל. תרמילאים רבים, המגיעים לאזור המדבר והבוש האוסטרלי, כוללים אותו בטיולם. לרוב, המקום ממנו יוצאים לטיול בקינגס קניון היא אליס ספרינגס, וניתן להצטרף לטיול מאורגן למקום או להגיע לשם באופן עצמאי על ידי רכב. הפארק הוא אזור טבעי מקסים עם המון נוף טבעי יפהפה, ומומלץ להקדיש לו לפחות יום טיול שלם, ניתן אף יומיים.

 

רקע על קינגס קניון

הפארק הלאומי ווטארקה, שהוא קינגס קניון, כולל את הערוץ George Gill Range, אשר חרץ ערוצים רבים המשמשים מקום בו בעלי חיים החיים בטבע יכולים להסתתר. הפארק הוכרז כאזור לשימור, שמירה על הנוף, וכן על החיות ועל הצמחייה המקומית. מומלץ להקדיש לקינגס קניון לפחות יום אחד מלא לטיול, וכן ניתן ללון במקום ולטייל בו במשך יומיים ויותר.

 

טיול בקינגס קניון

קינגס קניון הוא אזור טבעי מרהיב, עם קניון בצבעי אדמה מגוונים, בריכות, נקיקים בהם מסתתרות לעיתים חיות בר אוסטרליות, סלעים בצורות משונות, ומצוקים המתנשאים לגובה של כ – 100 מטר. במקום יש מסלולי הליכה שמתאימים גם לאלו מכם שאינם בשיא הכושר, תצפיות יפהפיות על הסביבה, צמחיה מיוחדת, וכן ערוץ גן עדן היפה. אם אתם מעוניינים לעשות את המסלול המלא של קינגס קניון, יהיה עליכם להקדיש לכך יומיים לפחות ותוכלו לישון באתר הקמפינג במקום (ראו בסעיף לינה). אם אתם רוצים לטייל במקום בצורה עצמאית, הירשמו אצל פקחי הפארק בכניסה לאתר, ניתן להצטרף לקבוצות מאורגנות דרך הבקפקר'ס בו אתם לנים או דרך אחת מסוכנויות הטיולים בעיר אליס ספרינגס.