עוד על האי קוזומל

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

האי קוזומל

האי קוזומל,  מקסיקו

מחפשים מקום ייחודי לצלול ולשנרקל בו? פה אחד יגידו לכם לבחור באי קוזומל (Cozumel). האי הגדול ביותר במקסיקו, מרחק חצי שעת הפלגה מפלאיה דל כרמן, הוא גן עדן לחובבי צלילה על כל רמותיה ולחובבי השנירקול גם. לא מזמן אף נפתח באי בית חב"ד – ע"מ להתאקלם, לקבל טיפים והנחות (ולהכיר יהודים טובים) רבים מהמוצ'ילרים במקום יורדים מהמעבורת ונוסעים קודם כל לשם. פשוט תשאלו איפה ה"סינגוגה" ויובילו אתכם הישר לבית חב"ד. נפלאות קוזומל  נגלו לפני כ- 40 שנה על ידי צרפתי שהגיע לגמרי במקרה לאי ומצא עולם תת ימי חסר גבולות. מאז הפך קוזומל  כמו למוקד עלייה לרגל לאותם צוללנים וחוקרים ימיים מכל העולם וכמובן...תיירים. חיי הלילה עשירים כאן ממש כמו שוניות האלמוגים – המון בארים ופאבים עשירים במוזיקה ואלכוהול, השקיעות מהממות, הטבע והירוק שולט היכן שהטורקיז נגמר!

הודות למיקומו של האי עוברים בו מידי יום אלפי אנשים המתחלקים ל-2 קבוצות:
1. נופשים בספינות קרוזים אשר ספינתם עוגנת באי לחצי יום או ליום שלם. הם משוטטים באי, עושים קניות, יושבית במסעדות וכמובן גם צוללים או משנרקלים.

2. הקבוצה השניה מגיעה מפלאיה דל כרמן כשהמטרה שבראשם היא אחת ויחידה- צלילה... יש כאן המון המון מועדוני צלילה ומשכירי ציוד למיניהם!
לעיירה המרכזית באי קוראים סן מיגל דה קוזומל, היא גדולה מאוד ומתויירת מאוד, תוכלו להבחין בכל מקום בתיירים אמידים מארה"ב ואירופה היורדים מספינות שונות וקרוזים היישר אל המסעדות השונות וחוף הים.

התמודדות עם המחירים הגבוהים בקוזומל...
שימו לב, חשוב לדעת שכל מה שתרצו לשלם עליו באי, מיועד במקור עבור המטייל האמריקאי העשיר.., כשאתם באים כל שירות שהוא באי, הקפידו להעביר מסר שאתם מוצ'ילרים צנועים וחייכנים - ורוב הסיכויים שתזכו להנחות. בנוסף, בית חב"ד שבאי מייעץ ועוזר למצוא את המון  מהאטרקציות ומקומות הלינה במחירים נוחים.