קורומנדל

קורומנדל,  ניו זילנד

אזור הקורמונדל (Coromandel) מרוחק כשעתיים נסיעה מאוקלנד לכיוון מזרח, חצי האי הינו מעיין כף הבולטת לכיוון צפון כאשר מפרץ האוראקי (Hauraki Gulf) נמצא ממערב. לכאן באים אלו אשר באמת רוצים לראות את הטבע הפראי במיטבו אך גם ליהנות מחופים משגעים אשר מאופיינים בשקט ושלווה, בדיוק אפילו אותו השקט והשלווה שרוצים לקבל מהטיול הזה ובמקביל ליהנות מנופים משגעים (ואל תטעו ניו זילנד הינה מקום גדול אך כמו במזרח הרחוק ובדרום אמריקה גם כאן יש המון מטיילים וכולם באים למקומות המוכרים). הניו זילנדים רואים במקום זה אפשרות לברוח מהעומס של חיי היום יום. למרות שחצי האי אינו גדול כל כך ומרובה בפארקים, רכסי הרים ושמורות, בכל עיירה קטנה עדיין תוכלו למצוא את השקט והשלווה המדובר.


חצי האי בנוי כאשר במרכזו נמצא פארק לאומי הנקרא – Coromandel Range, בפארק תוכלו למצוא מסלולים אשר יביאו אתכם לתצפיות מדהימות, נהרות זורמים, חיות משונות ואזורים טבע פראיים. בשולי האי אשר נמצאים למרגלותיו של הפארק תוכלו למצוא את האטרקציה המרכזית לבואכם לפה, החופים הפראיים המשולבים בטבע המהמם אשר יוצר הרגשה של נינוחות והרגשת מחשבות נודדות כאילו אתה הינך לבד על חצי הכדור הדרומי.


על העיירה קורומנדל
העיירה קורומנדל  הייתה מוקד ההתעניינות בהיסטוריה הניו זילנדית עקב מציאת זהב כ-3 קילומטר ממנה בשנת 1852 ע"י צ'ארלס רינג. בתקופה זו של הבהלה לזהב הגיעה שיא האוכלוסין בעיירה למספר של כ-10000 נפשות, כיום המצב הרבה יותר רגוע והעיירה השקטה בעלות המפרץ השליו וחופי האוקיינוס מונה בסך הכל בסביבות ה-1000 איש, רובם דייגים ובעלי עסקים מקומיים ופנסיונרים (כמובן שגם צעירים ניתן למצוא בעיירה אל תתייאשו!). בעיירה השקטה תוכלו למצוא סיורי דייג, ושייט במפרץ האוראקי, טיולים בחיק הטבע ובעיקר מקום מנוחה מרגיע בין היערות המרהיבים בדרך צפונה לחלקו הצפוני של כף הקורומנדל.