עוד על מפלי איגואסו

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

מפלי איגואסו

מפלי איגואסו, ארגנטינה

מפלי האיגואסו (Iguazu Falls) הם ככל הנראה מחזה המים הנופלים היפה ביותר בתבל, אמא טבע במלוא יופייה ועוצמתה לובשת את צורתם של מאות מפלים גועשים הצונחים מתוך נוף מיוער ורווי צמחייה, ומתקשטת בקשתות נצחיות ושלל פרפרים המרחפים מעל.  גן עדן עלי אדמות.

 

האגדה מספרת שהאל תכנן להתחתן עם אישה יפה בשם נייפי, אך זו ברחה בסירת קנו עם אהובה האנושי טארובה , בזעמו הכה האל בנהר וגזר על זוג האוהבים נפילה נצחית. ההיסטוריה מספרת שכאשת נשיא ארה"ב, אלינור רוזוולט, ראתה לראשונה את המפלים היא אמרה "מסכנים מפלי הניאגרה..."

 

מה רואים בצד הארגנטינאי של המפלים?

להבדיל מהצד הברזלאי של מפלי איגואסו, כאן בארגנטינה תוכלו להתקרב אליהם, אבל ממש! היתרון של ביקור בהם בצד הברזילאי הוא התמונה הפנורמית המרהיבה, כזו שנותנת נקודת מבט גדולה ומרוחקת יותר של כלל האיזור. אנחנו אהבנו יותר וממליצים "לתקוף" את המפלים מהצד הארגנטינאי.

 

כיצד מטיילים במפלי האיגואסו?
יוצאים בשעות הבוקר המוקדמות מפוארטו איגואסו, במונית או אוטובוס, מרחק 20 דקות נסיעה.  נכנסים לשמורה (משלמים כ- 80 פזו בכניסה..) ועולים על מן רכבת קלה לכיוון המפלים. בנקודה זו מחליטים לאיזה מהמסלולים במפלים יוצאים, עליהם פירטנו בסקשן האטרקציות שלנו...

 

וקצת על גיאוגרפיה...

המפלים נמצאים באזור משולש הגבולות בין ארגנטינה, ברזיל ופרגוואי. הבקע היוצר את המפלים נמשך לאורך 2.7 קילומטרים של נהר האיגואסו ויוצר כ-275 מפלים שגובהם נע בין 64 ל-82 מטרים. 2/3 מן המפלים נמצאים בצד הארגנטינאי. שני פארקים לאומיים הוקמו על מנת לשמר את המפלים וסביבתם, האחד בצד הברזילאי והשני בארגנטינה.