עוד על קארטרה אוסטראל

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

קארטרה אוסטראל

קארטרה אוסטראל, צ'ילה

הקארטרה אוסטראל (Carretera Austral) היא אחת הדרכים הכי יפות - בצ'ילה בפרט ובדרום אמריקה בכלל. הדרך (1,100 ק"מ) ממוקמת בצפון פטגוניה, ואפשר להתחיל אותה או מהצפון ולרדת את כולה דרומה, או מהדרום ולעלות את כולה צפונה. איך שלא מסתכלים על זה ומאיזה כיוון שתבחרו להגיע, דעו שאתם עומדים בפני חוויה של פעם בחיים! ייחודה של הקארטרה אוסטראל טמון בעיקר בנופיה המרהיבים- רכסי הרים מושלגים, אגמים צלולים ותכולים, קרחונים, מפלים, מסלולי הליכה, וכמובן- השקט. לאור העובדה שהדרך ברובה אינה סלולה, כמות התחבורה הציבורית שעוברת בה מועטה עד אפסית, ולכן לפעמים יש את ההרגשה שאתם לגמרי בפלנטה אחרת משאר העולם.

 

כמה זמן זה לוקח?
את הקארטרה אוסטראל מבצעים המטיילים בין 4 ימים – ל- 11 ימים. תלוי במזג האויר, תלוי כמה תרצו "להתקע" (וזה יקרה...) ובאופן הטיול. טיול טרמפים בדרך כלל לוקח יותר זמן.

ההרצאות המפורסמות של אודי וליאון
ישראלים נחמדים שנותנים הרצאות מקיפות ומפורטות על הקארטרה אוסטראל. ממש כל מה שתצטרכו. עידו וליאון מפעילים שירות וואנים לטיול באזור שמאוד "מכוון ישראלים" ועושה את החיים קלים. עידו נותן הרצאות באל צ'אלטן בכל ערב בשעה 21:00 בהוסטל רנצ'ו גרנדה. לאון מעביר את ההרצאות באל קלאפטה. כל ההרצאות בעברית.
דוא"ל:  carreterabevan@hotmail.com   
טלפון: 02966-15315944
 

התנהלות והתנהגות עם המקומיים
כמה טיפים מאיתנו:
1. בעיות תקשורת – הצ'יליאנים באזור מדברים במבטא כבד מאוד ולעיתים ממש קשה להבין אותם. מכיוון שבמהלך הטיול ישנים בבתים של משפחות, הקפידו שכל מה שאתם מסכמים בניכם יהיה ברור לשני הצדדים.

2. המים והגז יקרים כאן מאוד! הקפידו להיות צנועים בדרישות המקלחת, הבישול ואפילו החשמל. כבדו את המקומיים והתנהגו בנימוס.

3. ותרו על המיקוח לגבי מחירי הלינה... הם לא אוהבים זאת כאן ורואים זאת כחוצפה. מחיר לינה במקום סביר תעלה לכם כ- 5000-6500 פזו צ'יליאני.

4. פה ושם תמצאו אינטרנט חינם לתיירים (תודה לממשלת צ'ילה).

5. לפני שאתם פורסים את הקמפינג, מומלץ לבדוק שיש שירותים מסודרים באזור.

ועוד טיפ חשוב- במעבר בין ארגנטינה לצ'ילה, אסור להעביר כמעט כלום דרך הגבול, בדגש על אוכל ודלק.

מפה-  www.gochile.cl