אייבל טזמן טרק

אייבל טזמן טרק, ניו זילנד

הפארק הלאומי אייבל טזמן (Abel Tasman National Park) משתרע לאורך חופים זהובים בחלקו הצפוני של האי הדרומי. הטרק הפופולארי, נמנע עם 9 הטראקים "נחשבים" (Great Walks) ביותר בניו זילנד ופועל כל ימות השנה, אך מומלץ לטיול בחודשי הקיץ (אוקטובר-אפריל) עקב היותו טרק חופים ובחורף יהיה קשה ליהנות מהם. לטרק יש שני גווני נוף - חלק שנמצא על קו החוף וחלק הנכנס לתוך חלקי היער של השמורה.
 

הטרק העובר בקצה חלקת היער של השמורה במגע עם חופים זהובים ומי תכלת צלולים הוא ללא ספק אחד מסלולי החופים היפים בעולם ובניו זילנד כולה, אשר בעצם מספק את הסטלבט האולטימטיבי בשילוב נוף פראי. המפרצים הגדולים הנוגעים במסלול, מתגלים בצורה מרהיבה בעיקר בזמני השפל, בהם המים נסוגים אחורה ומתגלה לנו חול זהוב ותופעה פשוט מדהימה של הטבע. אורכו של הטרק הוא 52 ק"מ ובד"כ מתפרס על פני 3 ימים (יש כאלו שעושים ב-4 ימים) הטרק הינו בדרגת קושי קלה.

 

טיפים חשובים ליוצאים לטרק אייבל טזמן

הטרק הוא טרק המיועד להנאה על החוף ולכן אל תנסו ללכת יותר מדי, פשוט תהנו על החוף. ניתן לקחת מוניות מים (סירות) בעלות כמובן שיעבירו אתכם בין מקומות וכך לבנות לכם את הטרק. בפארק הלאומי יש המון מקומות לינה ולכן אפשר לבנות המון מסלולים בהתאם למה שאתם רוצים ולגאות/שפל – המסלול הרשום מעלה הוא מסלול מוצע לדוגמא. לאלו מכם הרוצים חסוך אל תפחדו לישון בקמפינג באוהל, ההליכה לא קשה ושווה לסחוב פה בכדי לשלם פחות אם זה מה שטוב לכם.

 

במידה ואתם רוצים לעשות את כל הטרק בשלמותו: תכננו מסלול בהתאם לשעות הליכה, זמן להנאה על החוף וזמני הגאות והשפל. חלקו האחרון של הטרק הוא מטוטאראנוי (Totaranui) לפאריפאראנגי (Whariwharangi) שלוש שעות ו-7.5 ק"מ, ומשם לוואינוי (Wainui) שעה וחצי ו-5.5 ק"מ.  מחניון המכוניות בוואינוי ((Wainui ניתן לקחת אוטובוס החוזר לאחת העיירות באזור. תיהנו ולא פחות חשוב – שמרו על עצמכם!!!

 
אתר אינטרנט רשמי של הטרק: www.doc.govt.nz

 

מפת אייבל טזמן: www.doc.govt.nz