עוד על טרק העיר האבודה

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

טרק העיר האבודה

טרק העיר האבודה, קולומביה

טרק "העיר האבודה" (lost city trek), שאוטומטית נקשר בתודעה עם מאורע חטיפת המטיילים (ב-2003), הוא ללא ספק גם אחד הטרקים היפים והמרגשים בקולומביה, אם לא ביבשת כולה. הטרק ייקח אתכם 20 ק"מ אל לב הג'ונגל, הרחק מתחום השיפוט של ממשלת קולומביה ועמוק אל תוך תחום שליטתם של כוחות משמר אזרחי וארגוני הגרילה. במשך יומיים תצעדו בעקבות עיר אבודה, בגשם סוחף או בשמש קופחת, בנתיב אחד, העובר דרך הרים וחוצה נהרות גועשים, תישנו באיזורים מבודדים ונטולי כל סימן של ציוויליזציה, לקולותיהן של חיות היער ולצלילי פכפוך הנהר, תטפסו לא פחות מ-1200 מדרגות תלולות על צלע ההר, ובכוחותיכם האחרונים תזכו לגלות אותה- כמו באגדות- נטושה, מסתורית, עטופה צמחיה טרופית דרמטית, מוקפת ציפורים, גחליליות ופרפרים (ולצערנו, גם לא מעט יתושים...), אוצרת בתוכה מיתוסים של תרבויות רחוקות ופיסת-היסטוריה שלא-תיאמן- "העיר האבודה"...
 

מהי "העיר האבודה"?

כשמדברים על "העיר האבודה", מדברים על העיר Teyuna(בשמה האינדיאני), עיר פרה-היספנית עתיקה, שנבנתה ע"י אינדיאנים משבט טאירונה כבר במאות ה-11-14 באיזור סיירה-נבאדה. קיימות עדויות ארכיאולוגיות המוכיחות כי חיו כאן כמה אלפי תושבים, ומאמינים כי העיר ננטשה במאות ה-16-17 בעקבות הכיבוש הספרדי באיזור. סוד קיומה נשתכח לגמרי מהתודעה, ובמשך שנים היא "הסתתרה" שם, בלב ג'ונגל עבות וסבוך. רק ב-1976 התגלתה אותה עיר אבודה שנשתמרה באורח פלא, והיא הפכה אתר לאומי. האגדה מספרת כי היו אלה שודדי-קברים שגילו את דבר-קיומה של העיר (שנתיים קודם לחשיפתם הרשמית של הממצאים), והם שגרמו ליציאתה של משלחת החוקרים למקום.

 

"העיר האבודה" כיום
הכניסה לעיר עוברת דרך 1200 מדרגות-אבן תלולות, המכונות "מדרגות השטן" (ודי ברור למה) שבסופן מתגלה בלב היער הסבוך, העיר עצמה, הבנויה ממעל ל-100 טרסות מעוקלות החצובות בצלע ההר, לצד כיכרות מוגבהים ומערכת שבילי-אבן- כל אלה נשתמרו היטב במשך מאות השנים, לעומת בתי המגורים של העיר שנבנו מעץ ולפיכך נחרבו בפלישות הספרדים.

 

לינה בטרק

את חמשת הלילות של הטרק תבלו במחסות למיניהם אליהם תגיעו לעת ערב, ושם תתלו את הערסלים שיהיו לכם למיטה- אפילו את זה הסוכנות תספק לכם. (אל תתפלאו למצוא את עצמכם "נופלים למשכב" כבר ב- 20:00 בערב...).