עוד על פוארטו קורטז

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הגעה ותחבורה בפוארטו קורטז

עבור מטיילים רבים פורטו קורטז מהווה עיר מעבר בלבד בדרך לערי החוף השונות, או מעברי הגבול עם גואטמלה ובליז.

קרא 5 טיפים על הגעה ותחבורה בפוארטו קורטז

מציג 5 - 1 מתוך 5

הגעה לבליז מפוארטו קורטז

מטיילים רבים ממשיכים מפורטו קורטז לבליז. ניתן לקחת מעבורת שיוצאת בימי שני בשעה 10 ומגיעה לבליז סיטי כעבור 7 שעות. מחיר השייט הוא 75 דולר, ובמהלכו תעברו בעיר Palcancia להחתמת דרכונים ומעבר לבליז. השייט יוצא מהנמל ב- La Laguna, המרוחקת כ-3 קילומטר מפורטו קורטז. יש להגיע למשרדים בליווי דרכונים יום לפני השייט על מנת להבטיח את מקומכם. השייט לבליז הוא אמנם הדרך הישירה לעבור בין במדינות, אך עם זאת יקר ולא נוח. בגלל חסרונות השייט הישיר, מטיילים רבים מעדיפים לעבור לבליז דרך גואטמלה במעברי הגבול היבשתיים ומשם להמשיך במעבורת לבליז.

כדי לעזות זאת, יש להגיע לפונטה באריוס שבגואטמלה (עם מעבורת או באוטבוס), ומשם להמשיך בשייט לפונטה גורדה (Punta Gorda) שבבליז. השייט יוצא פעמיים ביום בשעות לא קבועות, בדרך כלל בבוקר ובצהריים. כאשר תגיעו לפונטה גורדה תקבלו את כל המידע הנדרש על השייט.


הגעה לגואטמלה מפוארטו קורטז

מטיילים רבים משתמשים בפורטו קורטז כתחנת מעבר לגואטמלה. כדי להגיע למעבר הגבול קחו אוטובוס לקורניטו (כל שעה וחצי) ומשם המשיכו בטנדר למעבר הגבול. אחרי שתעברו את הגבול, קחו אוטובוס לפורטו באריוס שהיא העיר הקרובה וממנה תוכלו להמשיך לכל יעד בגואטמלה.  ניתן להגיע לפורטו באריוס גם עם מעבורת. המעבורות לשם הן בדרך כלל פרטיות ויקרות והדרך הנוחה יותר להגיע לשם היא באוטובוס.


הגעה ברכבת מפורטו קורטז לטלה

אחת הדרכים המעניינות להגיע מפורטו קורטז לטלה היא ברכבת. הרכבת היחידה בהונדורס, מקשרת בין הערים והנסיעה בה איטית ומסורבלת, אך נחשבת לחוויה בלתי נשכחת. במהלך הנסיעה צפו להתחכך עם כמות גדולה של מקומיים ואם אתם דוברי ספרדית, התכוננו לשיחות חולין עם הנוסעים האחרים. הרכבת פועלת בימי שישי וראשון בלבד ויוצאת מהתחנה בפורטו קורטז בשעה 7:00 ומגיעה לטלה בשעה 11:00. הרכבת חזרה מטלה יוצאת בשעה 13:00 ומגיעה באזור השעה 18:00 לפורטו קורטז.


הגעה לשאר ערי החוף באוטובוס

ניתן להגיע לשאר ערי החוף באוטובוס מפורטו קורטז. שימו לב שהאוטובוסים איטיים מאוד, הכביש משובש והנסיעה קשה. האפשרות המועדפת על מטיילים רבים היא לחזור לסן פדרו סולה, ולהמשיך ממנה בצורה ישירה ליעד המבוקש.


הגעה באוטובוס לפורטו קורטז

כדי להגיע לפורטו קורטז תצטרכו לקחת אוטובוס מסן פדרו סולה. האוטובוסים יוצאים בתדירות גבוהה יחסית והנסיעה נמשכת כשעה וחצי.