עוד על פויפט

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

בטיחות ובריאות בפויפט

קרא 5 טיפים על בטיחות ובריאות בפויפט

מציג 5 - 1 מתוך 5

המרת כסף במעבר מתאילנד לקמבודיה

אינכם חייבים להמיר כספים בעיירה פויפט למטבע המקומי – הריאל הקמבודי. חלפני כספים תאבי בצע עשויים לנסות ולטעון כדי לשכנע אתכם, כי לא תהיה לכם אפשרות להמרת המחאות נוסעים או מזומנים, וכן להוציא כסף באמצעות כרטיסי אשראי בערים הקמבודיות בהן תבקרו לאחר שתעברו בעיירת הגבול פויפט, אולם אין זה כך. חלפני הכספים הפזורים בעיירה פויפט ידרשו עמלות מופרזות ביותר. בנוסף, שימו לב – אין צורך להמיר דולרים למטבע המקומי – הריאל הקמבודי, מכיוון שניתן לשלם בדולרים במרבית המקומות בקמבודיה. אם אתם ממירים המחאות נוסעים דאגו להמיר לשטרות קטנים של דולרים. פרט לכך, שמרו על כמות קטנה של ריאל מקומי לקניות של נשנושים, שתייה ועוד. אם אתם מעוניינים בכל זאת להחליף מעט כסף במעבר הגבול, התכוננו לכך מראש ובררו את השער המקומי לפני ההגעה. המרת באהטים תאילנדים תוכלו לעשות גם לאחר שתחצו את הגבול מתאילנד לקמבודיה (ראו בסעיף ספקי שירותים).


שיכורים

בפויפט ממוקמים, כאמור לעיל, בתי הימורים ובתי זונות רבים, כך שייתכן ותתקלו בשיכורים ברחובות, לעיתים הם עשויים להיות אלימים, או מטרידים, בכל מקרה היזהרו, אל תסתובבו לבד, ועל אחת וכמה אל תסתובבו בלילה.


מחירי ויזה

שימו לב כי פקידי ההגירה עשויים לטעון כי מחירי הויזות גבוהים ממה שהם באמת. המחיר הרשמי מוטבע על הויזה אשר תצורף לדרכונכם.


מילוי טפסי הויזה

שימו לב, שנוכלים רבים ינסו לשכנע אתכם כי תצטרכו את עזרתם, תמורת מיטב כספכם, במילוי הטפסים "המסובכים" במעבר הגבול. למעשה, מילוי הטפסים פשוט למדי, ואין צורך בעזרה. את טפסי הויזה תוכלו להשיג מדלפק ליד אשנב הויזה, אולם נוכלים רבים יביאו אליכם את הטפסים. כמו כן, נוכלים רבים כאלה עובדים עם פקידי רשויות ההגירה אשר במעבר הגבול, ואם תשאלו אותם לגבי מעמדם של הנוכלים הם עשויים לאשר כי מעמדם חוקי ורשמי. אין זה כך. לעיתים נוכלים ינסו לשכנע אתכם לשלם עבור קבלת טפסים שונים ומשונים, הפעילו שיקול דעת ואל תתפתו במהרה.


רמאים, זנות, הימורים

היזהרו מנוכלים מקומיים ומאזורים המלאים בבתי זונות ובתי הימורים מפוקפקים. אל תקבלו הצעות לסיוע במילוי טפסים, או בהשגת טפסים, והתייחסו בחשד לכל הפונים אליכם מיוזמתם. פויפט מלאה באזורים שלא נעים ואף מסוכן להתהלך בהם, בעיקר בשעות הלילה, ובנוכלים ורמאים שרק מעוניינים בכספיכם, אפילו אם הם מציעים עזרה או מתנהגים בנחמדות מופלגת. שימו לב כי פעמים רבות אין אוטובוס ישיר לסיאם ריפ ולפנום פן, וייתכן שינסו לרמותכם ולקחת מכם תשלום גבוה בתואנה כי האוטובוס מגיע ישירות לשם (ראו בסעיף תחבורה והגעה). בררו היטב לאן מגיע האוטובוס.