עוד על פויפט

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

מעברי גבול בפויפט

קרא 6 טיפים על מעברי גבול בפויפט

מציג 6 - 1 מתוך 6

מעבר הגבול מכיוון קמבודיה לתאילנד

שימו לב כי במרבית המקרים תאלצו להמתין בתורים במעבר הגבול, אך לרוב תוכלו למצוא חברה, כי מטיילים רבים מגיעים למקומות אלה וממתינים בהם.

 

שעות פעילות: מעבר הגבול נפתח ב – 07:00 ונסגר ב – 20:00.


נסיעה מהעיירה פויפט

בתחנת האוטובוסים המרכזית של פויפט תוכלו לקנות כרטיסים דרך החברה המרכזית לתעבורה של פויפט, ללא אפשרות להתמקח עם נהגי האוטובוסים והמיניבוסים על המחיר. אל תתפתו לדברי הנהגים שיגידו לכם שעליכם להחליף כספיכם לריאל הקמבודי (ראו בסעיף סכנות ומטרדים). אם יביאו אתכם למסוף תעבורה אחר, תוכלו ללכת למסוף הרשמי של פויפט, או להתמקח על נסיעה לעיר אליה אתם רוצים להגיע ישירות עם נהגי מיניבוסים מקומיים. אפשרות נוספת – ניתן להגיע לאחד המלונות ולשאול אם הם יכולים להזמין עבורכם מונית במחיר טוב.


לאחר הוצאת הויזה

לאחר שתוציאו את הויזה היכנסו לעיירה פויפט ובמורד הרחוב הטביעו חותמת כניסה לקמבודיה על הויזה שבדרכונכם. בדרככם תיאלצו להיתקל בנוכלים, רוכלים ורמאים רבים, שינסו להציע לכם אינספור הצעות ולהבטיח לכם שאתם זקוקים להם. התעלמו מהם. לאחר שיטביעו לכם את החותמת בויזה, תוכלו לעלות על מיניבוסים הממתינים ליד המשרד ועושים הסעות הלוך ושוב בין המשרד ותחנת האוטובוסים המרכזית של פויפט, מרחק של כקילומטר.


מעבר הגבול מכיוון תאילנד לתוך קמבודיה

עם חצייתכם את הגבול, תידרשו למלא טפסים ולעבור ביקורת גבולות. תשלום עבור ויזה לקמבודיה תעלה לכם כ - $ 20 (ראו לעיל בסעיף – מחיר הויזה). ישנה אפשרות להוצאת ויזה לקמבודיה בשגרירות קמבודיה בבנגקוק שבתאילנד. ויזה הניתנת לקמבודיה תקפה למשך 30 יום, ותוכלו לנצלה אם תכנסו לקמבודיה במהלך 3 חודשים מהרגע שהויזה הונפקה.

 

שימו לב- אם אתם לוקחים טוק טוק מבנגקוק קרוב לוודאי שזה יביאכם קודם כל לקונסוליה הקמבודית לשם הוצאת ויזה, ויקבל על כך עמלה. כמו כן הויזה תעלה לכם יותר מאשר אם תוציאו אותה במעבר הגבול. עדיף להבהיר לנהג שאינכם מעוניינים להגיע לשגרירות, אלא למעבר הגבול. נהג הטוק טוק אף עשוי לעצור לכם לפני מעבר הגבול אצל נוכלים אשר אפילו ישאו תגים מזויפים של משטרת מעבר הגבול התאילנדי – קמבודי, ויאמרו לכם שאתם חייבים להשיג ויזה לקמבודיה לפני שאתם עוברים את הגבול. זה אינו נכון, שכן תוכלו לקבל ויזה לקמבודיה כאשר תחצו את מעבר הגבול.


מחיר הויזה לקמבודיה

המחיר עבור ויזה לקמבודיה הוא $ 20. שימו לב כי פקידי רשות ההגירה עשויים לטעון כי המחיר גבוה יותר, אולם המחיר הרשמי והחוקי מוטבע על הויזה אשר בדרכון, כפי שהיא ניתנת לכם, וכן מתנוסס על שלט המוצב מעל דלפק קבלת הויזה. הפקידים ידרשו לרוב 1000 באהט (מה שיוצא לכם כמעט כ - $30). אם תסרבו לשלם להם את המחיר שהם דורשים, ותדרשו לשלם את המחיר המתנוסס על השלט, קרוב לוודאי שהפקיד יבקש סכום נמוך יותר מעבר ל - $20, כמה מאות באהטים ספורים. במידה ולא תשלמו לפקידים סכום זה, מרבית הסיכויים שהם יכעסו ויורו לכם לחכות, בהבהירם שתחכו זמן רב, ופשוט ייעלם לכם, או יבהה בחלל, אפילו אם אתם היחידים שם. לרוב הוא ישוב ויציע לכם לשלם סכום כלשהו, אשר עדיין נמוך מהסכום הראשוני שדרש, אך גבוה ממחיר הויזה האמיתי, ואם תדרשו שוב לשלם את המחיר האמיתי קרוב לוודאי שתחכו עוד כמה שעות.

כמובן שאם תשלמו מלכתחילה את 1000 הבאהט תקבלו את הויזה תוך כמה דקות. בכל מקרה הגיעו מוקדם, שכן ייתכן שתאלצו לחכות אם תדרשו לא לשלם את הסכום הגבוה הנדרש בתחילה, וכן ככל שתגיעו מאוחר יותר תמהרו יותר להגיע ליעד הבא ופקידי ההגירה יוכלו להרשות לעצמם לדרוש סכום גבוה יותר. 


כמה דברים שכדאי לדעת לפני ההגעה למעבר הגבול

מומלץ ביותר להגיע כמה שיותר מוקדם בבוקר, כי לאורך היום, ובעיקר בצהריים, מגיעים אוטובוסים של תיירים מלאים בתיירים המעוניינים אף הם לעבור את הגבול ולקבל ויזה. בנוסף, אם תגיעו מאוחר, לפני שעות סגירת מעבר הגבול, פקידי ההגירה העובדים שם יוכלו לדרוש מכם סכומים גבוהים יותר על הויזה כי הם יודעים שאתם קצרים בזמן ובוודאי רוצים להמשיך במסעכם בתוך קמבודיה/ תאילנד. כשתגיעו תידרשו למלא טפסים, אשר המילוי שלהם פשוט למדי. את הטפסים תמצאו על דלפק בסמוך לאשנב בו מקבלים את הויזה. לשם הוצאת הויזה הביאו תמונת פספורט.