עוד על פנמה סיטי

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בטיחות ובריאות בפנמה סיטי

קרא 1 טיפים על בטיחות ובריאות בפנמה סיטי

מציג 1 - 1 מתוך 1

קצת על בריאות בפנמה סיטי

פנמה סיטי ידועה באנשים הנחמדים שבה וביחסם הטוב לתיירים. עם זאת, כמו בכל מקום אליו תגיעו יש לשמור על כללי הבטיחות הידועים:
 

מוניות: מוניות הן דרך יעילה וטובה לתחבורה בעיר. יש להקפיד לעלות תמיד על מוניות מורשות מחברה מסודרת, ולסרב לאנשים מפוקפקים שמציעים שירותי הסעה בעיר.

 

דרכונים: נשיאת דרכון בפנמה היא חובה! אם תתפסו ללא הדרכון שלכם, אתם צפויים ללילה ארוך בתחנת המשטרה.. שלא תגידו שלא אמרנו לכם!!
 

חפצים יקרי ערך: למרות נוכחותה המוגברת של המשטרה בעיר, יש לשמור טוב על החפצים יקרי הערך מפני כייסים, במיוחד במקומות הומי אדם.

 

בילויים: פנמה סיטי ידועה במסיבות שבה ובחיי הלילה הסוערים. כשאתם יוצאים בלילה, אל תסתובבו לבד והיו תמיד בקבוצה. בנוסף, היזהרו מכניסה לתקריות אלימות, והתרחקו כשנראה לכם שעניינים מתחילים להתחמם.
 

רובע קסקו וייחו (casco Viejo): מדובר באחד המקומות היפים בפנמה, ואי אפשר שלא להיות מוקסמים מהבתים היפים והסמטאות הציוריות. אבל, כשכונת מגורים, מדובר באחת השכונות המסוכנות בעיר. אל תופתעו אם נהג המונית שייקח אתכם לשם, יגיד לכם שזה מאוד מסוכן וינסה לשכנע אתכם לנסוע למקום אחר. כשתגיעו, פיקחו עיניים, והיכנסו רק למקומות שנראים לכם בטוחים.

 

שימוש בסמים: משטרת פנמה רואה כיעד עליון את מניעת הפיכתה של פנמה לתחנת מעבר בציר הסמים באמריקה הלטינית, ולכן מתייחסת בקשיחות רבה לכל מי שיתפסו אצלו סם כלשהו, בדגש על מטיילים שאינם אזרחי המדינה. שימוש בסמים אסור בהחלט, ומי שנתפס מואשם מיידית בנסיון לסחר ומקבל עונש כבד.