עוד על לה פורטונה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

בטיחות ובריאות בלה פורטונה

קרא 2 טיפים על בטיחות ובריאות בלה פורטונה

מציג 2 - 1 מתוך 2

קצת על בטיחות בלה פורטונה

לה פורטונה היא מקום שבדרך כלל מלא תיירים. אך למרות זאת, הכפר עצמו לא ידידותי במיוחד וטומן בחובו מספר סכנות שיש להיזהר מהן.

 

לילה

בלילה הופכת לה פורטונה לכפר לא נעים ומסוכן. השתדלו לא להסתובב לבד, וגם אם אתם בקבוצה התרחקו מהסמטאות הקטנות והרחובות החשוכים. בחלקים נידחים בכפר תמצאו מספר פאבים מפוקפקים. אל תתפתו ללכת אליהם לבד, והשתדלו להגיע לשם רק עם אנשים נוספים. בכל מקרה, אם מתפתח אירוע אלים, התרחקו מיד מהאזור כדי שלא תיקלעו לצרות מיותרות..

 

ראפטינג

אם תבחרו לעשות ראפטינג, הקפידו לשמור על כל כללי הבטיחות כדי לחזור בריאים ושלמים. הקשיבו תמיד להוראות המדריך, ואל תעשו שטויות. וודאו שהציוד תקין וכולל כל מה שצריך, כמו חגורות הצלה וקסדות והשתמשו בו בלי להתחכם. החברות שמארגנות את הראפטינג בדרך כלל מסודרות ובטוחות, אך בכל זאת השתדלו להתייעץ עם מטיילים אחרים שיוכלו להמליץ לכם על חברה מסויימת או להזהיר אתכם מפני אחרת..

 

נסיעה באוטובוס

מטיילים רבים דיווחו על גניבות רבות בקו האוטובוס סן חוזה – לה פורטונה. אל תשאירו את התיקים מעל המושבים, כי הם ייגנבו!! הקפידו להשאיר את הציוד תמיד עליכם ולשמור עליו היטב. ישנם גנבים שמסתובבים באוטובוסים האלו, וגונבים מצלמות, נגני MP3וארנקים. אם אתם מרגישים שאתם נירדמים, כדאי לכם מאוד לנעול את התיקים..

 

טיול לארנל

אם בחרתם לצאת באופן עצמאי לטיול הרגלי בהר הגעש ארנל, אין ספק שמחכה לכם יום מדהים. שימו לב שהאוטובוס יוצא רק פעם ביום בשעה 8:00, וחוזר בשעה 14:00... אם תפספסו אותו, כנראה שלא תוכלו לצאת לטיול, וגרוע מכך, לא תוכלו לחזור ללה פורטונה. חשבו מראש זמנים, ואל תשכחו את מרחק ההליכה מהתחנה לכניסה לשמורה.. אם אתם מדברים קצת ספרדית, הסבירו לנהג שאתם מתכוונים לחזור איתו, ותאמו איתו באיזו שעה ומהיכן.. אם פספסתם את האוטובוס, אל תתפתו לעצור טרמפים, חיזרו לתחנת הפקחים בכניסה לשמורה ובקשו שיזמינו לכם מונית. אפשרות נוספת "ישראלית" יותר, היא לנסות להצטרף לאחד הסיורים המאורגנים שחוזר ללה פורטונה (אל תבנו על זה..).

 

מדריכים מקומיים

בלה פורטונה תפגשו מדריכים רבים העובדים באופן פרטי או דרך סוכנות וינסו להציע לכם דילים שונים וטיולים לאטרקציות שבאזור. הדרך הטובה והבטוחה לצאת לטיול מאורגן היא דרך סוכנות תיירות מאורגנת, או עם מדריך שעובד עם ההוסטל שלכם. מדריכים מפוקפקים עשויים להיות זולים, אך בסופו של דבר עלולים לרמות אתכם ולהרוס לכם את כל הטיול.

 

פריצות לחדרים

מטיילים רבים דיווחו על פריצות לחדרים וגניבות מהוסטלים שונים. שימרו על ציודכם והשתדלו לא להשאיר שום דבר ללא השגחה, אפילו כשהחדר נעול. כדאי לנעול דברים חשובים בלוקרים אך ורק אם הם בחדר נעול, והמנעול שעליהם הוא שלכם. בזמן שאתם ישנים, שימרו את הדברים היקרים כמו מצלמה וכסף לידכם, והשתדלו לסגור את החלונות אם אין סורגים.


קצת על בריאות בלה פורטונה

למרות הקירבה היחסית לסן חוזה הבירה, הרמה התברואתית בלה פורטונה נמוכה, הרחובות מלוכלכים ויש להישמר מסכנות בריאותיות שונות.

 

טיפול רפואי

בלה פורטונה יש מרפאה קטנה שתוכל לספק לכם טיפול רפואי בסיסי. עם זאת, אם המצב מחמיר, כדאי מאוד לחזור לסן חוזה ולקבל טיפול הולם בבית חולים. אל תידחו טיפול רפואי, כי אם היעד הבא שלכם הוא כמקובל מונטה ורדה, ייתכן מאוד שגם שם לא תוכלו לקבל טיפול רפואי הולם ותסתבכו עוד יותר...

 

מים ומזון

למרות שבניגוד לכפרים אחרים המקומיים שותים כאן מהברז, הקפידו לשתות מים אך ורק מבקבוקים סגורים. אם אתם אוכלים בסודה, הקפידו שתהיה נקייה, ושהאוכל שאתם אוכלים עשוי היטב..