עוד על כלכתה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הגעה ותחבורה בכלכתה

ריקשות, להבדיל משאר הערים הגדולות בהודו, אינן מהוות את סימן ההיכר של כלכתה אלא דווקא המוניות הצהובות שגודשות את העיר. כלכתה מתפקדת כעיר מולטי-תחברותית שבאמתחתה שדה תעופה, אוטובוסים למקומיים ולתיירים, מוניות, ריקשות, מעבורת, רכבת, רכבת תחתית (Metro) ואפילו כלי רכב עתיק במיוחד כדוגמת ריקשת-אדם.

קרא 3 טיפים על הגעה ותחבורה בכלכתה

מציג 3 - 1 מתוך 3

רכבת מכלכתה

בעיר יש 2 תחנות רכבת עיקריות: "האוּרה" (Howrah) שהרכבות שלה יוצאות בעיקר לכיווני דרום ומערב. וסילדה (Sealdah) שממנה יוצאות רכבות צפונה ליעדים פופולאריים כמו סיליגורי (Siliguri), דרג'ילינג (Darjeeling) ועוד. הרכבת היא פיתרון טוב לנסיעות ארוכות אבל מגרש משחקים לכייסים מקצועיים לכן נעלו את התיקים ושמרו על החפצים שלכם.

 

כלכתה-ורנאסי: 14 שעות

כלכתה-דלהי: 22 שעות

כלכתה-מומבאי: 10 שעות

 

אתר אינטרנט:  www.indianrail.gov.in


מוניות בכלכתה

פקקי תנועה מרגיזים הם חלק בלתי נפרד מהעיר ובעוד האוטובוסים המקומיים צפופים ומחניקים, המוניות הצהובות הרחבות הן אופציה שפויה יותר לעמידה בכביש ביום חם. רוב נהגי המוניות בעיר יפעילו מונה בנסיעה למרות שכמה יסכימו לסכום שתקבעו מראש ביחד. אם נחתתם בשדה התעופה של כלכתה ואתם צריכים מונית לרח' סאדר עדיף לגשת לאחד מדלפקי הטרום-תשלום (pre-paid) ולשלם על מונית דרכם בלי רמאויות ובלי סיבובים מיותרים. מונית מרח' סאדר לשדה התעופה תעלה כ-200 רופי והנסיעה תארך פחות משעה.


שדה התעופה הבינלאומי בכלכתה

שדה התעופה של כלכתה נקרא Netaji Subhash Chandra Bose International Airport ומכונה בפי רבים "דום דום" (Dum Dum) על שם כדורי הדום דום שנהגו לייצר בעבר באותו מקום שבו ניצב השדה. משדה התעופה, שממוקם כ-17 ק"מ ממרכז כלכתה, יוצאות מידי יום טיסות פנימיות למס' יעדים במדינה וטיסות בינלאומיות לשלל יעדים ברחבי בעולם. וסתם שתדעו, זהו המקום הזול ביותר לטוס ממנו לבנגקוק!