עוד על קינגסטון

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הגעה ותחבורה בקינגסטון

קרא 4 טיפים על הגעה ותחבורה בקינגסטון

מציג 4 - 1 מתוך 4

השכרת רכב בקינגסטון

האמיצים יוכלו גם להשכיר רכב באחת מסוכנויות ההשכרה.חברת Island Rental Cars תוכל לעזור לכם בכך, ויש לה  סניפים בשדה התעופה ובדאונטאון קינגסטון. המעוניינים יוכלו למצוא בעיר גם אופניים ואופנועים להשכרה.

 

לנוהגים ברכב- קחו איתכם כמה טיפים לדרך:

בג'מייקה נוהגים בנתיב השמאלי של הכביש!  נהיגה מחוץ לעיר אינה מומלצת (ואף מסוכנת) בשעות החשכה. בעוד שחלק מהכבישים במדינה חלקים ונוחים, עדיין יש גם כבישים רבים שהנסיעה בהם דומה למסלול מכשולים וכרוכה בתמרון בין בור לבור, ולא פחות מזה, גם בתמרון בין שאר המכוניות בכביש, שבמקרה של הנהג הג'מייקני הממוצע, אין כל דרך לצפות את מהלכיהן. הקלישאה העל-זמנית- "אל תהיה צודק, תהיה חכם" מקבלת משנה תוקף בכבישים של ג'מייקה- עדיף לא להתעסק עם ציבור הנהגים הג'מייקני ולשמור על פרופיל נמוך בכביש.  


תחבורה בתוך קינגסטון

אוטובוס - לקינגסטון מערכת אוטובוסים רחבה. אפשר להגיד עליה הרבה דברים- היא צפופה, המונית, נטולת מיזוג אוויר ועם לוח זמנים בלתי-צפוי, אבל מצד שני, היא גם זולה ובטוחה (כל עוד תשמרו טוב על הכיסים שלכם). הסכנה היחידה שצפויה לכם באוטובוסים של קינגסטון היא ליפול על מטיף נלהב במיוחד שיחפור לכם כל הדרך.
למידע על הקווים: whagwan.org/cgi-bin/pcj/businfo.cgi


מונית- עוד אמצעי תחבורה פופולרי בעיר הוא מוניות-שירות עם מסלול קבוע (פעמים רבות זה יהיה מסלול מקביל לשל קו אוטובוס מסוים). במוניות הרגילות בעיר נהוג לקבוע מחיר לפני תחילת הנסיעה, כשהתעריפים נעים בין J$100-J$1000 לנסיעות ארוכות. שימו לב שלמונית שאתם עולים אליה יש לוחית רישוי אדומה של פי.פי.וי (Public Passenger Vehicle) המאשרת כי היא מונית מורשית. 


אוטובוסים אל קינגסטון וממנה

אוטובוסים לעיר וממנה מגיעים ל-/יוצאים מתחנת Half-Way Tree (HWT) או מ- Parade country bus park. השנייה היא הגדולה יותר והיא האופציה האמינה יותר במקרה שתרצו להגיע לנגריל, מוטגו ביי ואוצ'ו ריוס. קחו בחשבון שכל אוטובוס יוצא רק כשהוא מגיע לשיא הקיבולת שלו (מה שבדרך-כלל אומר- במצב של צפיפות מתקדמת), לכן עדיף לבחור באוטובוס המלא ביותר שתראו ולא להוריד עיין מהמטען האישי.


טיסות אל קינגסטון וממנה

שדה התעופה הבינלאומי נורמן מאנלי (Norman Manley International Airport), הממוקם במרחק חצי-שעה נסיעה מדאונטאון קינגסטון, מקשר בין קינגסטון ליעדים קאריביים אחרים וכן בין ג'מייקה לאנגליה, ארה"ב, קנדה ומדינות מרכז אמריקה. בין החברות המפעילות שירותים מיעדים אלה הן  Air Canada, Air Jamaica, British Airways, Continental Airlines, Delta Airlines ו- US Airways.משדה התעופה יוצאים קווי אוטובוס ציבוריים לתוך העיר ולהיפך, ואפשר גם להשתמש בשירותי המוניות הזמינים. אם ברצונכם להשכיר רכב, תוכלו לפנות לאחת מסוכנויות השכרת הרכב שבשדה התעופה כמו Hertz או Budget.   

 

טלפון (שדה התעופה): 1-888-247-7678