עוד על הונג קונג

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

הגעה ותחבורה בהונג קונג

קרא 4 טיפים על הגעה ותחבורה בהונג קונג

מציג 4 - 1 מתוך 4

תחבורה בתוך הונג קונג

התחבורה הציבורית בהונג קונג מפותחת, נוחה וזולה מאוד. ישנה מערכת רכבות, הן תת-קרקעיות והן מעל האדמה, המגיעות כמעט לכל מקום בהונג קונג, כמו גם אוטובוסים ומוניות זולות ושימושיות.

 

כרטיס אוקטופוס

כאשר אתם מגיעים להונג קונג, אפילו לזמן קצר יחסית, רצוי מאוד לעשות כרטיס אוקטופוס. זהו מעין כרטיס אשראי משוכלל, בו אתם משתמשים בשביל לשלם על תחבורה ציבורית בכל הונג קונג. כמו-כן, אתם יכולים להשתמש בכרטיס האוקטופוס בשביל לשלם ברוב חנויות המכולת, חלק מהמסעדות, מכונות שתייה וכדומה. בנסיעה ברכבת או בחלק מקווי האוטובוס התשלום באמצעות הכרטיס הוא זול יותר מאשר במזומן. אתם יכולים להפקיד בכרטיס עד 1000     HKD ולהגיע למינוס של עד 35 HKD. הכרטיס עולה 150 HKD למבוגר. ילדים וקשישים משלמים 70, ואתם מקבלים חזרה 50 HKD כשאתם מחזירים את הכרטיס. ניתן להוסיף כסף לכרטיס באמצעות מכונות הממוקמות לצד מכונות הכרטיסים בתחנות הרכבת. את כל הכסף שנשאר לכם בכרטיס גם תקבלו חזרה ברגע שתחזירו אותו.

 

רכבת בהונג קונג

מערכת הרכבות הקרקעיות והעליוניות של הונג קונג, הנקראת MTR (Mass Transit Railway), היא הדרך המהירה והנוחה לעבור ממקום למקום בתוך הונג קונג. אך שימו לב כי מה שאתם מרוויחים בזמן, אתם מפסידים בנופים ובכסף (לפחות בנסיעות קצרות). ישנם עשרה קווים (כולל קו האקספרס לשדה התעופה וממנו), וכן מערכת של חשמליות. שימו לב כשאתם שואלים אנשים איך מגיעים ל-subway, שכן בהונג קונג המילה subway מתייחסת למדרכות תת-קרקעיות ולא לרכבות תת-קרקעיות.

 

אוטובוס בהונג קונג

האוטובוסים בהונג קונג זולים מאוד ודי נוחים לשימוש, בעיקר אם משתמשים בכרטיס אוקטופוס, אך לא תמיד יש שילוט באנגלית ולכן מציאת תחנת האוטובוס הנכונה יכולה להיות בעייתית. אם אתם מטיילים בצד הדרומי של הונג קונג איילנד, או באי לנטאו (Lantau), אוטובוסים הם האופציה היחידה שלכם. שימו לב שלרוב מחיר הכרטיס נקבע על פי התחנה בה אתם עולים ולא על פי התחנה בה אתם יורדים.

 

מונית בהונ קונג

המוניות בהונג קונג נפוצות מאוד, נקיות ויעילות. בשנת 2003 הן דורגו כמוניות הזולות ביותר מבין כל הערים הגדולות בעולם. המחיר מתחיל מ-16 HKD, ולאחר 2 ק"מ מתחילים להוסיף עוד 1.40 HKD לכל 200 מטר. המחיר הוא זהה בכל שעות היממה, גם בלילה.


אוטובוס להונג קונג וממנה

ישנם אוטובוסים הנוסעים בין הונג קונג לערים שֶנְזֶ'ן (Shenzhen), דוֹנְגְגוּאַן (Dongguan), גְוַואנְגְג'ֹאוּ (Guangzhou), טאישאן (Taishan), שִינְהוּי (Xinhui), ג'וֹנְגְשַאן (Zhongshan), פוֹשַאן (Foshan), הוּאַדוּ (Huadu), יַאנְגְגִ'יאַנְג (Yangjiang) וצַ'אוֹיַאנְג (Chaoyang). המחירים נעים בין 80 ל-160 HKD.


רכבת להונג קונג וממנה

 

ישנה רכבת הנוסעת בין הוּנְג הוֹם (Hung Hom)שבקאולון  (Kowloon)לערים שֶנְזֶ'ן  (Shenzhen), פוֹשַאן  (Foshan), זַ'אוֹצִ'ינְג (Zhaoqing), דוֹנְגְגוּאַן (Dongguan), גְוַואנְגְג'ֹאוּ (Guangzhou), שנגחאי (Shanghai) ובייג'ינג (Beijing). מחיר כרטיס רכבת הוא כשליש מכרטיס טיסה, כך שזו אופציה טובה למי שקצר בכסף. הנסיעה בין בייג'ין להונג קונג לוקחת 25 שעות, ובין שנגחאי להונג קונג 26 שעות, והיא כוללת נוף יפיפה לכל אורך הדרך.


הגעה או יציאה מהעיר הונג קונג בטיסה

למרות שניתן להגיע להונג קונג ברכבת או באוטובוס, הדרך הנפוצה והנוחה ביותר (אך מן הסתם גם היקרה יותר) היא באמצעות מטוס, בנחיתה בשדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג. שדה התעופה הבינלאומי של הונג קונג (Hong Kong International Airport), הידוע גם בשם צֵ'ק לַאפ קוֹק (Chek Lap Kok), הוא בניין מודרני גדול הנבנה ב-1998, ונחשב במשך מספר שנים לשדה התעופה הטוב בעולם. ישנן טיסות הלוך ושוב מהונג קונג למספר רב מאוד של ערים ברחבי העולם, כמו גם ערים שונות בסין. לטיסות מסין להונג קונג או חזרה, זול יותר לטוס אל או מהעיר שֶנְזֶ'ן (Shanzhen), אשר נמצאת קרוב להונג קונג.