עוד על אל צ'אלטן

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

מסלולי טיול באל צ'אלטן

קרא 2 טיפים על מסלולי טיול באל צ'אלטן

מציג 2 - 1 מתוך 2

טרק פיץ רוי בשלושה ימים

מסלול הפיץ רוי (Fitz Roy) המוצע כאן הוא למעשה שילוב של כל המקומות בפארק, אשר הביקור בהם פרוש לאורך שלושה ימים, לאלה מאיתנו שלא ממהרים לשום מקום.
 

היום הראשון- המסלול מתחיל מקצה העיירה, וכולל שביל בדרגת קושי בינונית עד לתצפית, משם קחו את השביל המוביל ללגונת קאפרי. שעתיים וחצי משם, נמצא מחנה פוינסנוט (Campo Poincenot), שם תוכלו להקים אוהל ולהתארגן ללינה.
 

יום שני- קמים ב-4 בבוקר ומטפסים* אל לגונה דה לוס טרס, כדי לראות את הזריחה מפציעה בצבעי אדום וכתום על רקע ענקי הגרניט. מחזה שאין שני לו.

* הטיפוס לא קל, מומלץ להביא בגדים חמים למעלה.

* המשכתם לישון? לא נורא, אפשר להוריד את התמונות מהאינטרנט. המשכו של היום הוא לעבר לגונת פיידרס בלאנקס (רגליים לבנות), הלגונה נמצאת בסופו של קרחון עצום, ולעיתים ניתן לחזות בהתמוטטויות של גושי קרח אל הלגונה. הלינה היא באותו מחנה של היום הקודם.
 

יום שלישי- לאחר יקיצה טבעית, שימו פעמיכם לכיוון דרום, השביל יקח אתכם אל לגונות האם והבת, ואז דרך יערות ארוכים, רב המסלול בירידה (אין צורך להודות לנו). בסוף השביל פיצול T, וכאן ניקח ימינה לכיוון מחנה ד`אגוסטיני (Campo D`agostini) הנמצא בסמוך ללגונת טורה, נתמקם ונצא לראות את הלגונה ואת רכס טורה המרשים. במידה ותנאי מזג האוויר לא מאפשרים ראות טובה, מומלץ לחכות עד לבוקר.
 

יום רביעי- החזרה לאל צ'אלטן אורכת כ-5 שעות, דרך עשרות גבעות מתישות שתמיד נדמה שאל צ'אלטן נמצאת ממש אחריהן. האוטובוס מאל צ'אלטן לכיוון אל קלאפטה יוצא ב-18:00. 


טרק פיץ רוי ביום אחד

מסלול הפיץ רוי (Fitz Roy) מתחיל מקצה העיירה, ומטפס כשעה עד לנקודת התצפית הראשונה על הרכס. משם ממשיך עד ל- Rio Blanco (הנהר הלבן), זהו גם איזור קמפינג מורשה. תוכלו להמשיך מעבר לנהר ולטפס עד ל- Lago de Los Tres (לגונת השלושה- ע"ש שלושת החוקרים ההולנדים שגילו אותה), הטיפוס לשם קשה אבל שווה את המאמץ. אגב, מלמעלה נשקפת לגונה נוספת (במבצע!) הנקראת לגונה סוסיה. משם נמשיך בהליכה זריזה לשביל לכיוון לגונה טורה, בדרך נראה את לגונות האם והבת. השביל מסתיים בפיצול, בו נפנה ימינה לכיוון הלגונה, הקרחון והתצפית על רכס טורה הנמצאים כשעתיים משם, לאחר מכן החזרה לאל צ'אלטן היא כ-4 וחצי שעות. יום החזרה הוא יום ארוך ומתיש, יש להקפיד על קצב הליכה גבוה, על מנת לא להיתקע בדרך כשמחשיך.