עוד על קופאן רואינאס

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

הגעה ותחבורה בקופאן רואינאס

קרא 2 טיפים על הגעה ותחבורה בקופאן רואינאס

מציג 2 - 1 מתוך 2

הגעה מגואטמלה אל קופאן רואינאס

עבור מטיילים רבים קופאן רואינס היא היעד הראשון בהונדורס אחרי שמסיימים עם גואטמלה. כדי להגיע בצורה הבטוחה והמהירה, רצוי לקחת שאטל, שיוצא כמעט מכל עיר בגואטמלה. השאטלים מאנטיגואה נחשבים לבטוחים והטובים ביותר ומחירם כ-10 דולר, אך ניתן גם לקחת שאטל ממקומות הקרובים יותר לגבול כמו פלורס או ריו דולסה (אל תופתעו אם הם יהיו יקרים בהרבה מהשאטלים מאנטיגואה). שימו לב, ניתן גם לצאת לטיול יום מגואטמלה לאתר העתיקות בקופאן רואינאס, ובסוף היום לחזור לגואטמלה. הטיול אמנם ממצה ומספק אם אתם מעוניינים בטיול זריז באתר העתיקות בלבד, אך אם ברצונכם להכיר את המקום לעומק, עדיף להישאר ללילה בעיר, לטייל בעצמכם באזור ולחסוך לעצמכם שעות רבות על הכביש ובמעברי הגבול.


כמו כן, ניתן לנסוע בתחבורה ציבורית אל מעבר הגבול El Florido ולהמשיך ממנו בטנדר או באוטובוס לקופאן רואינאס. דרך זאת ארוכה ומסורבלת, ולכן תרמילאים רבים מעדיפים להשקיע עוד כמה דולרים ולהגיע בזמן סביר ובצורה בטוחה ליעד.


הגעה אל קופאן רואינאס

למרות שהיא אחד מיעדי התיירות העיקריים בהונדורס, קופאן רואינאס היא עיירה קטנה ומנותקת, ולכן אמצעי התחבורה אליה הם מעטים. הדרך המהירה והנוחה ביותר להגיע היא לקחת אוטובוס דרך החברה הפרטית Hedman Alas, המספקת קווים ישירים מהערים המרכזיות טגוסיגאלפה, סן פדרו סולה ולה סייבה. הנסיעה אמנם יקרה יחסית לתחבורה הציבורית, אך היא בטוחה ומהירה יותר. דרך נוספת, היא לקחת שאטל דרך אחת מסוכנויות התיירות. לפני שאתם עושים זאת, וודאו שאתם מקבלים את העסקה המשתלמת ביותר וודאו עם בעל ההוסטל האם הנסיעה עם אותה חברה בטוחה. ההגעה בתחבורה הציבורית היא קצת קשה יותר, אך עם זאת זולה משמעותית. כדי להגיע לקופאן רואינאס, תיאלצו לעבור בעיר Santa Rosa de Copan, שהיא בירת המחוז, ומגיעים אליה אוטובוסים מכל הערים הגדולות. משם, קחו אוטובוס או מונית עד קופאן רואינאס.