ציוד והכנות באייבל טזמן טרק

קרא 1 טיפים על ציוד והכנות באייבל טזמן טרק

מציג 1 - 1 מתוך 1

הכנות למסלול ההליכה אייבל טזמן

מעבר להכנת התיק שלכם, אותו תארזו כל אחד לפי ראות עיניו (בגדים, כלי אוכל וכו') הנה מספר טיפים:

כדי לברר מהו מזג האוויר לפני הנסיעה לאזור הטרק – בפיקטון (Picton), מומלץ לצאת רק ביום שמש ללא עננים כלל בכדי שתהנו מהחופים (אחרת אין טעם לטרק). התארגנות לוגיסטית תעשו בנלסון (Nelson),  מוטואקה (Motueka), טאקקה (Takaka) או ריצ'מונד (Richmond) – במקומות אלו יש רשתות מזון זולות יותר.

קחו איתכם נייר טואלט ספייר, גזיה ומספיק גז / חומר בערה, כלי בישול, בגדים חממים ללילה, פנס ושאר הדברים שלוקחים בד"כ. כמובן שאל תשכחו לקחת בגדי ים, מגבת, קרם הגנה ותכשירים נגד שפשפות. חשוב מאוד לקחת איתכם דוחה יתושים טוב (התייעצו שם מה טוב) עקב המון יתושים וזבובי חול הגרים במפרצים בהם אתם תלונו ותטיילו. הגזיה היא לא רק בכדי להכין אוכל אלא כי רמת המים במקום לא טובה וצריך להרתיח אותם (תלוי איפה נמצאים בטרק), מומלץ לקנות בארץ טבליות לטיהור מים לטרק זה.

צריך להזמין בקתות כשבוע מראש לפחות, לפעמים אפילו יותר. האופציות הן בטלפון / אינטרנט דרך האתר של הרשות לשמורות הטבע (DOC) או לגשת למרכז של ה-DOC בנלסון (Nelson)/ בפיקטון (Picton) או במרכזי המידע לתיירים (I Site) שבטאקקה (Takaka) ומוטואקה (Motueka).

עלויות בעונת הקיץ (אוקטובר-אפריל):

מחיר לילה בבקתה – 30 דולר ניו זילנד למבוגר (מגיל 18 ומעלה).

לא בעונה עולה 12 דולרים ניו זילנדים.

מחיר לילה באתר קמפינג – 15 דולר למבוגר (מגיל 18 ומעלה).

לא בעונה עולה 8 דולרים ניו זילנדים.

עלויות נוספות: יתכן ויהיו דמי טרחה / תיווך, תלוי בדרך ההרשמה, הדבר אינו קבוע.

 

יציאה למסלול החופים אייבל טזמן

היציאה יכולה להיות משני מקומות שונים הנמצאים כל אחד בקצה אחר: מקום אחד הוא מאראהואו (Marahau) הנמצא כחצי שעה מהעיירה מוטואקה (Motueka). המקום השני הוא מפרץ וואינוי (Wainui) או טוטאראנוי (Totaranui) המצויים בין שעה וחצי לשעתיים נסיעה מהעיירה טאקקה (Takaka).