עוד על וייטנאם

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

וייטנאם - טיול מאורגן לוייטנאם

וייטנאם השוכנת במזרח הרחוק הפכה מזמן ליעד פופולארי בקרב החברות המציעות טיולים מאורגנים. וייטנאם אינה עומדת כיעד עצמאי לטיול. מסלול הטיול הנפוץ ביותר הוא וייטנאם וקמבודיה.
 

טיול מאורגן לוייטנאם- מראות קסומים

וייטנאם היא ארץ של נופים מהריבים, שדות אורז, הרים ואגמים; ומעל לכל- מפגש מרתק בין קידמה למסורת ואותנטיות. תמצאו בה עירוב דתות ומקדשים עתיקים, לצד מוזיאונים המתעדים את ההיסטוריה למודת המלחמות של וייטנאם. תגלו בה את השפעות השלטון הצרפתי, הבא לידי ביטוי במטבח המיוחד והכה עשיר, במבנים, בבתי הקפה, בתי המלון ועוד.
 

וייטנאם מעניקה למטיילים בה הצצה לפלאי עולם, דוגמת מפרץ הלואנג ביי, ואתרים לשימור מורשת עולמית, כמו העיר העתיקה הוי האן; לצד ערי נופש הפזורות על החוף, ערים סואנות וסוערות ושבטים החיים בכפרים סביב דלתת המקונג או בערים ההרריות.
 

טיול מאורגן לוייטנאם- למי זה מתאים?

אם אינכם אוהבים לתכנן את יעדי הטיול בעצמכם ולדאוג לסידורי השינה והטיסה, כדאי שתבחרו בטיול מאורגן. גם אם אתם חוששים לטייל לבד, לא מתמצאים במיוחד, ונרתעים מהמפגש עם המקומיים שאינם דוברים אנגלית, כדאי שתצאו לטיול מאורגן. אמנם המחיר ירק יותר, אך ימי הטיול יהיו גדושים באתרים, סיורים וחוויות.
 

טיול מאורגן לוייטנאם- הגעה

אין טיסה ישירה מישראל לוייטנאם. הכניסה תיעשה ממדינות אחרות בעולם וממדינות המזרח הרחוק. עיר הביניים הפופולארית ביותר היא בנגקוק, בירת תאילנד.
 

טיול מאורגן לוייטנאם- מסלול טיול
 

האנוי

הנוי משלבת בתוכה מסורת לצד קידמה, וחושפת בפני המבקרים בה את עברה ההיסטורי של וייטנאם. השפעותיו של הקולוניאליזם הצרפתי נכרות בארכיטקטורה ובמאכלים. העיר משופעת באגמים קסומים, מפלים ומקדשים עתיקים.
 

יעדים- ביקור במוזוליאום, מקום קברו של הו צ'י מין, מנהיג וייטנאם ששחרר את סייגון  מהכיבושים ועל שמו היא קרויה; צפייה בתיאטרון בובות המים, ביקור במקדשים השונים ובפגודת העמוד.
 

מפרץ לואנג

מפרץ הלואנג הינו אחד היעדים הפופולאריים בוייטנאם, ואחד משבעת פלאי תבל. המפרץ מתחיל בשפך הנהר האדום ונמשך לאורכו של מפרץ טונקין. ייחודו באלפי האיים- הרי גיר עטופים בצמחיה, הפזורים בו, אשר יוצרים מראה מרהיב ביופיו. האטרקציה הפופולארית היא שיט וביקור במערות באזור.
 

סאפה

עיר הררית בצפון המדינה. המקום עשיר בצמחיה, ומשמש נקודת תצפית מרהיבה על האזור. הכפרים הפזורים פותחים צוהר אל שבטי ההרים המגוונים, והשוק בבאק הא מספק הצצה למסחר המתרחש ביניהם.
 

הואה- הבירה הקיסרית

עיר רווית מקדשים ואתרים היסטוריים. בתי התושבים עשויים סירות צפות על פני הנהר.

יעדים- פגודת טו דם, קברי מלכים, שרידי העיר האסורה, בה חיו הקיסרים ושיט על נהר הבושם.
 

טיול מאורגן לוייטנאם- הוי האן

עיר הנמל העתיקה מוכרת כאתר לשימור מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. סמטאותיה הציוריות, המקדשים והפגודות בעיר, מושכים את עיניהם של מטיילים רבים.
 

הו צ'י מין סיטי

העיר הדרומית והגדולה בוייטנאם, סואנת ושוקקת חיים. בעיר ישנם מוזיאונים המתעדים את מלחמת וייטנאם העקובה מדם.

יעדים- מחילות קו צ'י בחבל טאי נין- תסיירו בין מאות ק"מ של מחילות תת קרקעיות, ששרתו את לוחמי הוייטקונג בזמן המלחמה. תבקרו במקדש קאו דאי- השייך לכת המשלבת בין דתות שונות; ותצפו בקתדראלת נוטרדם- עדות לשלטון הצרפת, וברובע הסיני המפורסם- צ'יינה טאון.
 

דלתת המקונג

תסיירו בין כפרי האזור, תשוטו על פני סירות, ותלמדו על מורשת הקרב באזור. בנוסף, תבקרו בחוות סחלבים, הממוקמת על אי קטן; ותתרשמו מהשווקים הצפים ומסחר חליפין של סחורות מגוונות- מאכלים, בגדים, פירות וירקות וכיוצא בזה.