עוד על סרי לנקה

הגעה מהאמפי למומבי

איזון תחבורה יש מהאמפי לממובאי?

מרכז רוחני בתאילנד

האם מישהו מכיר או יןדע על מרכז רוחני כלשהו ...

הגעה להאמפי

כיצד ניתן להגיע ממוביי? כיצד ניתן להגיע ...

סרי לנקה - פסטיבלים בסרי לנקה

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים בסדר עולה. למידע על תאריכים מדוייקים כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.

 

 

דורותו פראהרה -  Duruthu Perahera

חודש: ינואר

מיקום: מקדש קלאניה בקולומבו  (Kelaniya Temple in Colombo)

 

פסטיבל אשר מורכב משלוש תהלוכות מרכזיות. הראשונה- Udamaluwa Perahera- מתקיים בטרסה העליונה של המקדש. הוא מתחיל עם השמע יריית התותח ובטקס מיוחד מועבר ארון מתים קדוש ומונח על כר גדול. בהמשך תהלוכה בשם Pahathamaluwa Perahera- תהלוכה ססגונית ומקושטת אשר מעבירה את ארון המתים על גבי פילים. ולבסוף Randoli Perahera- שיא הפסטיבל אשר מתקיים ביום שלפני הירח המלא. שלושת הפסטיבלים מלווים ברקדנים, שחקנים עם תלבושות מסורתיות ונגנים. הפסטיבל ומנהגיו נחגגים בכדי לסמל את יום הגעתו של בודהה לסרי לנקה לפני כ-2500 שנים.

 

פרטי התקשרות לפרטים (משרד התיירות בסרי לנקה):

כתובת: 80 Galle Rd, Colombo, Sri Lanka, 03

טלפון: +94 (0)112 437059/60

פקס: +94 (0)112 440001

דואר אלקטרוני: info@srilankatourism.org

 

 

יום סרי לנקה- National Day

חודש: פברואר

מיקום: מרכז קולומבו (Central Colombo)

 

אחד המצעדים היותר גדולים בסרי לנקה- Navam Perahera, אשר חוגג את יום העצמאות של המדינה. במצעד משתתפים התושבים מהאיים הסמוכים ובו תמצאו המוני רקדנים, מתופפים ופילים המעוטרים בקישוטים. מלבד המצעד הגדול, בעיר מוצגות תערוכות אמנות שונות המוצגות במיוחד לכבוד יום העצמאות.

  

 

פסטיבל וסאקVesak Festival –

חודש: מאי

מיקום: בכל סרי לנקה

 

הפסטיבל המרכזי של הדת הבודהיסטית אשר בו נחגגים לידתו, הארתו של בודהה ויום פטירתו המשקף את מעבר אל השלווה. הפסטיבל מתקיים בליל הירח המלא ונחגג בצבעוניות ואורות גדולים אשר מאירים את הרחובות. מנהג נוסף אשר תראו ביום זה הוא פנטומימאים ותיאטרוני רחוב אשר מציגים על במות גבוהות ליד המקדשים ברחבי הערים. כמו כן, במהלך היום נזירים ומאמינים מבלים את היום במקדשים בתפילה ובפעילויות דתיות שונות עד שעות הערב, אז מתחיל המצעד.

  

 

קאנדי אסאלה פראהארה -  Kandy Esala Perahera

חודש: יולי/אוגוסט

מיקום: קאנדי (Kandy)

 

הפסטיבל הגדול ביותר בסרי לנקה- 10 ימים בהם תוכלו לראות תהלוכות מרשימות עם להטוטנים אשר עושים פעלולי אש, פילים, אנשים רוקדים את הריקוד המסורתי, נגני אבוב, לפידים בוערים, צליינים למיניהם ושלל הופעות מרהיבות נוספות. החגיגות מתחילות בשעות הדמדומים כשר נשמעת ירייה מהתותח הישן אשר מבשרת על התחלת החגיגות ובכל לילה במשך תקופת הפסטיבל מתקיימות חגיגות שמחות במיוחד.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לסרי לנקה
טיסות לסרי לנקה
נופש בסרי לנקה