עוד על פרו

טיול ג’יפים בברילוצה

איך יוצרים קשר עם ראול לגבי טיול ג’יפים?

סמאיפטה

מישהו מכיר את Sukhiwat- Vihara ...

אוטובוס שינה

אשמח לדעת האם ומה התנאים הנדרשים לנסיעה ...

פרו - פסטיבלים בפרו

הפסטיבלים מסודרים ע"פ חודשים, בסדר עולה. למידע על תאריכים מדויקים כדאי להתעדכן באתרי האינטרנט המצורפים.

 
 

תחרות ריקודים שנתית ((National Marinera Contest

חודש: ינואר

מקום: טרוחיו

 

מדובר בתחרות ריקודים מסורתית הנמשכת 5 ימים, במהלכם מתחרים זוגות רקדנים עד לגמר הגדול. סגנון המוסיקה והריקוד מזכירים קצת את הפלמנקו. עלות הכניסה היא בין 3-200 סול תלוי במיקום הישיבה, וביום התחרות שברצונכם לראות. מי שירצה לצפות בגמר ולשבת במיקום VIPישלם עד 200 סול לכרטיס. באותם ימים של חגיגות מתקיימת גם תחרות יופי שנתית, ותצוגת סוסים. ובמהלך הפסטיבל גם פופולאריים מאוד מרוצי שוורים, ובעיקר קרבות תרנגולים.
 

אתר הפסטיבל: http://www.clublibertad.org.pe/
 משרד תיירות טרוחיליו

רחוב: Pizarro 402, Plaza de Armas

טל:51 44 245 345

 

 

וירחן דה לה קנדלריה (Virgen de la Candelaria)

חודש: פברואר

מקום: פונו

 

פסטיבל דתי מסורתי המתקיים לחופו של אגם טיטיקקה לכבודה של הבתולה של קנדלריה. בפסטיבל משולבות חגיגות ומנהגים ממסורות נוצריות לצד מסורות אינדיאניות- פגאניות. ריקודי פולקלור ברחובות בשילוב תחפושות, הצגות ומופעי רחוב הממחיזים סיפורים מיתולוגיים, תחרויות מוסיקה וריקודים. ומסביב כל זה זיקוקים, מוסיקה, מסיבות רחוב עד אור הבוקר, והמוני חוגגים ברחובות עם הרבה אלכוהול.  אחת האטרקציות של הקרנבל היא ריקוד השטן המשלב מוסיקת חלילים ותופים, תחפושות מושקעות וצעדי ריקוד מסורתיים, בתהלוכה העוברת ברחובות, ומסתיימת בבית הקברות.

אתר הפסטיבל: www.perutravels.net/peru-travel-guide

משרד תיירות פונו

רחוב: Jr. Lima 549

טל: 51 365 088

 

 

 

קרנבל (Carnival)

חודש: פברואר

מקום:כל המדינה ובעיקר- קאחמארקה

 

הקרנבל של פרו מתקיים בכל ערי פרו, בצורה של מופעי רחוב, הופעות מוסיקה, וחגיגות שמזכירות את יום העצמאות שלנו. בערים האנדיות הקרנבל נעשה בצורה אותנטית וצבעונית יותר, ומתוכן הקרנבל של קאחמארקה מומלץ במיוחד. הקרנבל של קאחמארקה נמשך 5 ימים, במהלכם יש חגיגות טקסיות צבעוניות, ותהלוכות גדולות עם רוקדים בתחפושות. מנהג נוסף של הקרנבל הוא לרקוד סביב עץ מקושט בממתקים ומתנות, ולעשות תחרות בין הרוקדים מי יוריד יותר ממתקים.


אתר הפסטיבל: www.musicaperuana.com/carnaval/cajamarca.htm


משרד תיירות קחמרקה

רחוב: Jr. Belén 600

טל: 76  822 903

  
 

פסטיבל וירחן דל כרמן (Virgen del Carmen)

חודש: יוני

מקום:Paucartambo

 

פסטיבל דתי שמתקיים לכבוד הבתולה של כרמן המשלב מסורות נוצריות ואינדיאניות יחד. הפסטיבל מתקיים בערים שונות בפרו בתאריכים שונים. אך החגיגה העיקרית מתקיימת ב- פאוקרטמבו, כ-4 שעות מקוסקו. החגיגות מתרכזות בכיכר המרכזית, עם מופעי נגינה ושירה. פסל הבתולה מלווה ברחובות העיר בקבוצות רוקדים בתלבושות מסורתיות. חלק מהריקודים ממחיזים נצחון במלחמה בין שדים למאמינים. התהלוכה עוברת בכנסיה, ובסוף מגיעה לבית הקברות.


אתר הפסטיבל: www.perutravels.net/peru-travel-guide/art-festivals

משרד תיירות קוסקו

רחוב: Mantas 188

טל: 55 0 84 26 31 76

 

 

אינטי ראיימי Inti Raymi) )

חודש: יוני

מקום: קוסקו

 

הפסטיבל מתקיים באתר הארכיאולוגי שמעל קוסקו- Sacsayhuamán. זהו פסטיבל השמש המוקדש לאל השמש המיתולוגי של האינקה. במהלך הפסטיבל מתקיימים מופעים והמחזות של סיפורים מיתולוגיים ושל מנהגים קדומים, באתר הארכיאולוגי. לחלק זה של הפסטיבל ניתן להיכנס בתשלום ובכך לשריין מקומות טובים, או בחינם, ולקחת סיכון של צפיפות גדולה וקושי לראות את המתרחש. בקוסקו עצמה יש ריקודים ומוסיקה מסורתית ברחובות, הופעות מוסיקה חיות והרבה דוכני אוכל ומשקה. הפסטיבל נמשך כשבוע ומגיעים אליו אלפי מבקרים מכל פרו. למי שמעוניין להגיע לקוסקו בזמן לפסטיבל, כדאי להזמין מקום במלון מראש.


אתר הפסטיבל:www.quechuanetwork.org/inti_raymi.cfm?lang=e


משרד תיירות קוסקו

רחוב: Mantas 188

טל: 55 0 84 26 31 76


 

יום העצמאות (Fiestas Patrias)

חודש: יולי

מקום: לימה

 

יום העצמאות מסמל את שחרורה של פרו מידי הספרדים. החגיגות מתקיימות בכל רחבי פרו, אבל ההצגה המרכזית מתרחשת בלימה. החגיגות מתחילות ב- 28 ביולי ונמשכות יומיים. ביום הראשון החגיגות מתחילות בערב בירי של תותחים, ולאחריהם הנפת דגל פרו. ביום השני החגיגות מתחילות בבוקר ונמשכות עד אחר הצהריים, כשבסופן מתקיים מצעד צבאי מפואר.  במהלך שני ימי החגיגות הרחובות והכיכרות המרכזיים מתמלאים חוגגים רוקדים ושרים לצלילי מוסיקת פולקלור.


אתר הפסטיבל: www.mundoandino.com/Peru/Fiestas-Patrias-Peru

משרד תיירות לימה

רחוב: Jorge Basadre 610

טל: (01) 574-8000