עוד על פנמה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

פנמה - השכרת רכב בפנמה

למרות שהתחבורה הציבורית של פנמה היא תחבורה יעילה וטובה מאד, שכוללת בין היתר גם צי של אוטובוסים שנוסעים בלילה ומאפשרים למטיילים להגיע ממקום למקום בשעות החשוכות ולישון כל הדרך עד היעד הבא, הרבה מאד מטיילים מעדיפים לבצע השכרת רכב בפנמה ולהתנייד ממקום למקום באופן עצמאי, בלי להסתמך על שירותי התחבורה.
 

אם גם אתם מעוניינים להשכיר רכב בפנמה, תוכלו לעשות זאת כבר דרך אתרי האינטרנט של החברות הפועלות בפנמה ומאפשרות הזמנה אינטרנטית ישירות מישראל. הרכב בדרך כלל יחכה לכם בנמל התעופה בפנמה סיטי, בו נמצאים משרדים של רוב חברות השכרת הרכב הגדולות והמוכרות בעולם.
 

משתלם או לא משתלם? תלוי מה יש לכם בארנק!

אפשר בהחלט לבצע השכרת רכב בפנמה, בייחוד אם אתם מתכוונים לנסוע לאתרים בכל רחבי פנמה ולחצות אותה או להגיע דרכה למדינות נוספות. אם זאת כדאי לדעת שהמחירים של השכרת רכב בפנמה הם לא נמוכים. כמובן שהמחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב, לשירותים הנלווים ולחברה ממנה אתם מבצעים את ההזמנה, אבל בממוצע תמצאו שהמחיר של השכרת רכב לשבוע אחד בפנמה יעמוד על 110-200 דולר.
 

האם זה משתלם? אם אתם קבוצה של מטיילים שרוצים לחלוק רכב וכל אחד מכם ישלם כ-50 דולרים על ההשכרה יכול להיות ששווה לכם לעשות את העסקה. הרכב יחכה לכם בשדה התעופה ותוכלו להחזיר אותו עם שובכם לפנמה סיטי או להודיע לחברת ההשכרה שאתם מחזירים את הרכב בעיר גדולה אחרת. אם זאת, חשוב לדעת שרוב החברות מחזיקות בסניף עיקרי בבירה של פנמה ולרוב החברות אין נציגויות בערים אחרות.
 

לפני שמזמינים רכב...

אם אתם מתכננים השכרת רכב בפנמה חשוב שתדעו שיש מספר תנאים שחברות ההשכרה ידרשו מכם. התנאי העיקרי והחשוב ביותר הוא רישיון נהיגה בינלאומי לצד דרכון שתוקפו יותר משישה חודשים.
 

חשוב לעבור על כל התנאים שנדרשים מכם לפני שאתם קובעים את זמן ההשכרה ולבדוק האם אתם מקבלים במסגרת העסקה גם תנאים המתחשבים בכם – ביטוח נסיעות, ביטוח נגד גניבות ותאונות, ביטוח צד ג', שירותי דרך זמינים בכל רחבי המדינה וכן הלאה.
 

כדי להיות בטוחים שתקבלו תנאים טובים, כדאי לבחור בחברה בינלאומית גדולה ומוכרת. בין החברות שמציעות השכרת רכב בפנמה תמצאו את אוויס, National Rental Car, Budget, Eurocar, אלאמו ועוד.
 

תנאי השטח לא רעים בכלל

למרות שלמרכז אמריקה יש מוניטין של כבישים משובשים, נופים שמשתנים מול העיניים אבל גם מסכנים נהגים, דרכים צדדיות לא נעימות ונהגים שלא ממש מקפידים על חוקי התנועה, דווקא בפנמה תמצאו תחושה קצת יותר רגועה. הנהיגה בפנמה היא לרוב בטוחה, אבל מומלץ מאד לתכנן מראש את המסלול שלכם ולהכיר את הכבישים בהם אתם עומדים לנסוע לפני שאתם מבצעים השכרת רכב בפנמה.
 

בנוסף, מומלץ לוודא שחברת ההשכרה נותנת לכם רכב שיש בו מערכת ניווט דוברת אנגלית, שתעזור לכם להגיע למקום אליו אתם רוצים לנסוע בצורה בטוחה, בלי להסתבך בתוך שבילים כפריים ודרכים צדדיות וללכת לאיבוד.
 

לשכור רכב ולהמשיך למדינות נוספות? אפשרי.

 מעברי הגבול בין פנמה לקוסטה ריקה מאפשרים לכם לעבור ממנה לקוסטה ריקה בלי שום בעיה באמצעות רכב שכור. אפשרות נוספת היא להתחיל את הטיול בקוסטה ריקה ולעבור לפנמה, ולאחר מכן להשאיר את הרכב בנמל התעופה של פנמה סיטי. חברת ההשכרה תאפשר לכם לעשות זאת אם תודיעו לה מראש איפה אתם אוספים את הרכב ואיפה אתם מחזירים אותו.
 

השכרת רכב בפנמה היא עניין די פשוט אם אתם מוכנים לתוספת הזו לתקציב – היתרון הוא חופש לנהל את הזמן שלכם במהלך הטיול, להגיע לכל מקום בזמן שלכם ולהישאר כמה שאתם רוצים, בלי להתאים את עצמכם לזמני התחבורה הציבורית. 

המידע על ביטוח בסיוע הפניקס ביטוח רכב בארץ ובחו"ל