עוד על פנמה

תחבורה לוארדרו משדה התעופה

בס"ד כמה עולה מונית מנמל תעופה בהוואנה ...

מונית בין שדה התעופה בהוואנה לוארדרו

בס"ד כמה צריך לעלות מונית בין נמל התעופה ...

פנמה - ביטוח נסיעות לפנמה

ביטוח נסיעות הפך בשנים האחרונות למצרך חובה בכל טיסה לחו"ל, בין אם מדובר בחופשה קצרה או בטיול ארוך ומתמשך. כשמדובר ביעד מרוחק כמו פנמה, ביטוח נסיעות הופך עוד יותר חשוב. החיפוש אחרי ביטוח נסיעות לפנמה שיכסה על כל צרה שלא תהיה: מחלות, אשפוז בבית חולים, חילוץ והצלה ממקומות מרוחקים, גניבות ואובדן של ציוד ורכוש וכל דבר אחר שיכול להגיע באמצע הטיול, הוא חיפוש חובה לכל מטייל.
 

פנמה נחשבת אמנם למדינה יחסית בטוחה שאין בה יותר מדי סכנות צפויות, אבל חברות הביטוח יציעו לכם מגוון רחב של ביטוחי נסיעות שמתאימים למדינה מרוחקת שבה יוצאים לטיולים רבים בטבע, עוברים מהר ממקום למקום, חוצים גבולות בדרך למדינות אחרות וכן הלאה.
 

פוליסות בסיסיות ומקיפות

חברות שונות יציעו לכם ביטוח נסיעות לפנמה שהוא למעשה הביטוח הבסיסי. הפוליסה הבסיסית של רוב החברות היא פוליסה שמכסה עד מיליון וחצי דולר בממוצע. היא כוללת הוצאות רפואיות מטיפול בפציעה קטנה ועד לאשפוז, ניתוחים וטיפולים רציניים יותר.

הפוליסה מורחבת לפי המצב הבריאותי של המטייל, אם הכל בסדר הפוליסה הבסיסית יכולה לכסות את כל הטיפולים שאתם עלולים להזדקק להם – כאמור מטיפול רפואי זניח ועד לניתוחים, הטסה רפואית וחילוץ רפואי.
 

במקרה שהמצב הבריאותי הוא לא מאה אחוזים והמטייל סובל מבעיות בריאותיות קבועות ישנה תוספת רפואית והרחבה לפוליסת ביטוח נסיעות לפנמה כמו ליעדים נוספים. מחיר הפוליסה הבסיסית או המורחבת נע בין דולר וחצי ליום טיול ועד לשניים או שלושה דולרים, בהתאם לסוג הפוליסה ולמצב הבריאותי של המטייל.
 

פוליסות למטיילים חובבי אתגרים

פנמה נמצאת על הקו האהוב על מטיילים בין מרכז אמריקה לדרום אמריקה. האיזור הזה עמוס בחוויות מאתגרות, מנסיעות ארוכות, מעברי גבול מאתגרים, שמורות טבע וג'ונגלים שבהם מטיילים במשך מספר ימים בטבע, לינה באקו-לודג'ים באמצע הג'ונגל וספורט אתגרי על כל סוגיו, מגלישה ועד לראפטינג.
 

חברות הביטוח מציעות ביטוח נסיעות לפנמה שמותאם באופן מיוחד לכל אותם אתגרים שבדרך. הביטוחים האלו מכסים דברים כמו הטסה רפואית לישראל, איתור וחילוץ בכל איזור בפנמה או בכל מדינה אחרת שבה אתם נמצאים. הביטוח הזה יכסה על כל פציעה או בעיה במהלך ביצוע ספורט אתגרי מכל סוג שהוא.
 

פוליסות לתקופות קצרות

ישנן גם פוליסות שמתאימות לנסיעות קצרות מאד, למשל מי שנוסע לפנמה לעסקים יכול לעשות ביטוח נסיעות לפנמה שהוא מיוחד לאנשי עסקים. גם מטיילים שיוצאים לטיול מאורגן קצר או אפילו לחופשה יכולים לעשות ביטוח נסיעות לפנמה לתקופה קצרה או ביטוח בסיסי כפי שתיארנו בסעיף הראשון.
 

כל הביטוחים מציעים גם כיסוי נגד גניבות ואובדן של ציוד כמו מחשב נייד, טלפון סלולרי או מצלמה ובמקרים מסויימים, תלוי בחברת הביטוח, עוד כל מיני תוספות והטבות.
 

חשוב גם כשזה לא נעים

כולנו רוצים לצאת לטיול ולדעת שלא יקרה לנו שום דבר רע, אבל בכל טיול אנחנו חשופים למגוון של סכנות, בודאי שביעד מרוחק כמו פנמה.

חשוב מאד לבחור ביטוח נסיעות לפנמה שמתאים לסוג הטיול שאנחנו עורכים – חופשה קצרה, טיול מאורגן או טיול תרמילאים, גם אם המחיר יעלה זה שווה את זה.
 

לא תמיד נעים לראות סעיפים שקשורים לתאונות, פציעות וחס וחלילה גם מוות, אבל ביטוח נסיעות הוא הדבר שיגן עלינו ועל בני המשפחה שלנו לפחות מבחינה כלכלית מכל ההוצאות הנלוות למקרים האלו. לפני שאתם מזמינים טיסה לפנמה, בידקו עם חברות ביטוח איזו פוליסה הכי קולעת בול לטיול שלכם ותצאו למסע הארוך עד פנמה עם שקט נפשי.  

המידע על סוגי ביטוחי הנוסעים השונים וביטוחי בריאות בחו"ל בסיוע הפניקס - ביטוח נסיעות לחו"ל